SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MEHMET FATİH KACIR MERSİN ve ADANA'DA BİR DİZİ AÇILIŞ GERÇEKLEŞTİRDİ

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MEHMET FATİH KACIR MERSİN ve ADANA'DA BİR DİZİ AÇILIŞ GERÇEKLEŞTİRDİ

21 Mart 2024 Perşembe 361 Gösterim

Tarımda dışa bağımlılığı azaltma hedefiyle kurulup Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Mersin Tarım ve Gıda İhtisas Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (Mersin Agropark) resmi açılışı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen’in katılımıyla gerçekleşti. 

Açılışa Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, MTSO ve Mersin Agropark Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, MTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Mersin Milletvekilleri ve sektör paydaşları da katılım sağladı. 

MTOSB Başkanı Sabri Tekli, Mersin Agropark açılışı sonrasında, Mersin Üniversitesinde gerçekleştirilen "Mersin Kalkınma Ajansı Projeleri Açılış Programı"'na ve Adana'da "Model Fabrika ve Adana Kalkınma Ajansı Projeleri açılışlarına katılım sağladı.

Mersin Agropark açılışı sonrasında konuşan Başkan Tekli "Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mehmet Fatih Kacır’ı Mersin’de ağırlamaktan mutluluk duyduk. Şehrimiz günden güne gelişiyor ve hemen hemen her yıl, ticaretimizin, sanayimizin gelişimi amacıyla kentimiz yeni merkezler kazanıyor. Gıda ve Tarım sektörlerine yönelik açılan bu merkezin hayırlara vesile olmasını diliyor, yakın zamanda MTOSB'de hayata geçireceğimiz Savunma Sanayi sektörüne yönelik Arge ve Ürge çalışmaları yapılacak merkezimiz ile kentimiz daha güçlü bir konuma yükselecek  " ifadelerini kullandı.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin