Hizmetler

19 Ocak 2021 Salı 2671 Gösterim
Mersin Uygulamalı Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi(model fabrika ), mevcut KOBİ'lere yalın üretim ve dijital dönüşüm konusunda aşağıdaki hizmetleri sunuyor:
 
 
·         Yalın Üretim Konusunda Farkındalığı Artırıcı Hizmetler
 
·         Yalın Üretim Konusunda Teorik ve Uygulamalı Eğitim
 
KOBİ’lerin iş gücünün uygulama yönlü becerilerini geliştirmek, deneysel ortamlarda daha iyi öğrenmelerini sağlamak, yeni becerileri hızlı bir şekilde ilgili taraflara kazandırabilmek amacıyla işletmelere (sanayi sektöründe yer alan beyaz ve mavi yakalı teknik personele) yönelik uygulamalı eğitimler veriliyor.
 
 
·         Yalın Dönüşüm için Şirketlere Birebir Danışmanlık
 
 
Firmaların üretim tesislerinde belirlenen pilot alanlarda verimlilik artışına yönelik olarak kapsamlı uygulamalı danışmanlık hizmeti veriliyor.
 
 
·         Dijital Dönüşüm Konusunda Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri
 
İşletmelere yönelik hem teorik hem uygulamalı olarak dijital dönüşüm eğitimleri veriliyor. Eğitimi tamamlayan işletmelere yönelik “Yol Haritası Programı” düzenlenerek, işletmenin yalın dönüşüm ve dijital dönüşüm konusunda yapacağı yatırımlara rehberlik ediliyor ve dönüşümün başarıya ulaşabilmesi için belirli bir süre işletmeye destek veriliyor.
 
·         Eğiticilerin Eğitimi
 
Merkez bünyesinde sunulan eğitim ve danışmanlık hizmetlerini vermek üzere; il veya çevre illerden yarı zamanlı (akademisyenlerden, özel danışmanlık girişimlerinden veya fabrikalardaki mühendislerden oluşan) eğitimci ve danışmanın yetiştirilmesi için eğitim programı düzenleniyor.
 
 
·         İşbirliği Etkinlikleri
 
1.       Verimlilik üzerine yeni projeler geliştirmek için özel sektör-üniversite ortaklıklarını destekliyor.
 
2.       Üniversitelerde (özellikle Endüstri, Makine ve Elektrik mühendisliği bölümlerinin) verimlilik konusundaki lisans ve lisans üstü çalışmalarına uygulama imkanı sunuyor.
 
3.       Başka illerde açılacak model fabrikaların kurulmasına ve öğren-dönüş programlarının uygulanmasına danışmanlık ediyor.
 
 
·         Kapasite Geliştirme Hizmetleri
 
Yerli ve milli dijital dönüşüm yap-dene-uygula (user-case) uygulama eğitim senaryoları geliştiriyor.
 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin