OSBÜK BÖLGE MÜDÜRLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI ANTALYADA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

OSBÜK BÖLGE MÜDÜRLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI ANTALYADA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

14 Kasım 2023 Salı 378 Gösterim

OSBÜK Bölge Müdürleri İstişare Toplantısı OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz ve OSB Bölge Müdürlerinin katılımları ile Antalya'da gerçekleştirildi.  Toplantının açılışında Bölge müdürlerine OSB’lere yönelik hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Kütükcü, Türkiye’nin kalkınma mücadelesinin en büyük kahramanlarının OSB’ler olduğunun altını çizdi.

OSB’lerin yoğun katılım sağladığı toplantıdaki konuşmasına 10 Kasım dolayısıyla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak başlayan Kütükcü, “İnşallah bu cennet vatanımız, Cumhuriyetimizin ve ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde daha nice 100 yıllara ulaşacak” dedi. OSBÜK olarak OSB’lerin daha güçlü ve daha rekabetçi hale gelmesi için istişare kültürünü devam ettireceklerini söyleyen Kütükcü, sanayileşme ve kalkınmanın mücadelesinin en büyük kahramanlarının OSB’ler olduğunu vurguladı.

Konuşmasında OSB Müdürlerine seslenen Kütükcü, “Bugün, 392 organize sanayi bölgemiz, 67 bin sanayi işletmemiz ve iki buçuk milyonun üzerinde çalışanımızla Türk sanayisinin lokomotifiyiz. Camia olarak, Türkiye’de planlı sanayileşmenin en güçlü temsilcisiyiz. Türkiye’deki 1000 Büyük Sanayi Kuruluşu’nun 600’ü organize sanayi bölgelerimizde üretim yapıyor. Organize sanayi bölgelerimizin sınırları aşan bu başarılarında sizlerin büyük emeği var. Ben, bu zorlu mücadeleye ve başarı hikayelerine verdiğiniz tüm katkılardan dolayı bütün bölge müdürlerime çok teşekkür ediyorum. Aslında tüm bu çalışmalarımızın ortak amacı organize sanayi bölgelerimizin hizmet kapasitesini daha da geliştirmek ve sanayide üstlendiğimiz lokomotiflik rolünü sürdürülebilir hale getirmek” diye konuştu.

Kütükcü’nün ardından Trendyol Türkiye Satış ve İş Geliştirme Direktörü Özkan Çokaygil, E-Ticaret ve E-İhracat alanında bilgiler verirken, eğitmen Dr. Şaban Kızıldağ da motivasyon konuşması ile “Mazeret Yok, Çıkış Var” isimli sunum gerçekleştirdi.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin