MTOSB 15. GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MTOSB 15. GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

26 Mayıs 2023 Cuma 705 Gösterim

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi 15. Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Kurulduğu 1993 yılından bu yana 30 yıl içerisinde Mersin’in çatı kuruluşlarından biri haline gelen Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde (MTOSB), seçim heyecanı yaşadı.

Gerçekleştirilen Genel Kurul’a MTOSB Müteşebbis Heyet Başkanı Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, MESİAD Başkanı Hasan Engin ve sanayiciler katıldı.

MTSOB’de başkanlık seçimi için oy verme işlemleri sabah saatlerinde başladı. Seçimlerde 212 kişi oy kullanırken 8 kişi ise seçime katılmadı. Oy verme işlemlerinin tamamlanmasından sonra saat 15.00 itibari ile sandıklar açılmaya başlandı. 2 boş oy, 2 geçersiz oyun olduğu sandıkta 208 oy geçerli sayıldı. Mevcut Başkan Sabri Tekli geçerli oyların 122’sini alırken, diğer aday Gökmen Akyürek 86’da oy aldı. Bu sonuçlar ile Sabri Tekli güven tazeleyerek yeniden MTOSB Başkanlığını geldi.

Seçim sonra kısa bir açıklama yapan başkan Tekli seçimin demokrasi şöleni içerisinde geçtiğini belirterek, “Her dönem olduğu gibi bu dönemde de demokrasi çizgimizden ödün vermeden seçimimizi rekor bir katılım oranı ile gerçekleştirdik. Tüm sanayicilerimize destekleri için şükranlarımı sunuyorum. Daha gidecek çok yolumuz var” dedi.

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin