Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

27 Nisan 2023 Perşembe 72548 Gösterim

Öğrencilerimizin tamamına mükemmel bir gelecek için;  Atatürk İlke ve inkılaplarına bağlı, Mesleki ve Teknik alanda kaliteli eğitim veren, bilim ve teknolojide kendine denk kurumlar ile rekabet edebilen, ülkesinin ve toplum menfaatlerini her durumda ön planda tutan, girişimcilik ruhunu canlı tutarak kendi başına işletmeler kurabilen, sadece ülkemizde değil bütün dünyada mesleğini icra edebilen, işverenler  tarafından tercih edilen, vasıflı insan yetiştiren, teknolojiyi üreten vasıflı kişiler olması için çalışmalarına başlamış ve sürdürmektedir.

Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; 2011-2012 eğitim öğretim döneminde MEB çatısı altında, Endüstri Meslek Lisesi olarak faaliyete başlamıştır. 

2013 – 2014 eğitim öğretim Döneminde MTOSB bünyesine katılan Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim ve öğretim süresi 4 yıl olup, öğrencilerin aranan eleman olmaları yönünde eğitilmelerini sağlamak amacıyla 9. ve 10. Sınıflarda işletme gezıleri yapılarak fabrikalar tanıtılmakta olup 11. ve 12. sınıflarda MTOSB bünyesindeki firmalarda staj yapmaktadırlar. 
 
Okulumuzda, Elektrik- Elektronik Teknolojisi, Gıda Teknolojileri, Makine Teknolojileri, Metal Teknolojileri ve Mobilya-İç mekan Tasarımı olmak üzere 5 bölümde eğitim verilmektedir.
Bugüne kadar okulumuzdan 1363 öğrencimiz mezun olmuş, 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılında toplam 811 öğrenci ile de eğitim ve öğretime devam edilmektedir.

 

Alanlarımız ve Dallarımız

 • 1 - ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI
  Elektrik tesisat ve Pano Montörlüğü Dalı
 • 2 - GIDA TEKNOLOJİSİ ALANI
  Gıdalarda Kalite Kontrol Dalı
 • 3 - MAKİNE TEKNOLOJİSİ ALANI
  Bilgisayarlı Makine İmalatı
 • 4 - METAL TEKNOLOJİSİ ALANI
 • 5 - MOBİLYA VE İÇ MEKAN TASARIM ALANI
  Mobilya ve iç Mekan Ressamlığı Dalı

İletişim Bilgileri:

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin