OSBÜK BAŞKANI MEMİŞ KÜTÜKÇÜ'DEN MTOSB'YE ZİYARET

OSBÜK BAŞKANI MEMİŞ KÜTÜKÇÜ'DEN MTOSB'YE ZİYARET

20 Haziran 2023 Salı 651 Gösterim

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ni (MTOSB) ziyaret etti. Kütükcü, OSBÜK Denetim Kurulu Üyesi ve Mersin Tarsus OSB Başkanı Sabri Tekli’den OSB’de yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

MTOSB İdari Hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü'nün yanı sıra, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, TÜİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta, MTOSB Yönetim Kurulu Üyeleri Safvatullah Işık, Mehmet Orgun, Hasan Yıldırım, Zeynep Şemsi Aysalar, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Erdim Noyan ile Cem Hısımcıl, TÜİOSB Başkan Vekili Armağan Öner, Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Atilla, Müteşebbis Heyet Üyesi Ali Kıraç, OSBÜK Genel Sekreteri Fatih Soysal katılım sağladı. 

Ziyarette konuşan MTOSB Başkanı Sabri Tekli, bölgenin gelişme alanları ile ilgili bilgiler aktardı. MTOSB’nin kabına sığmayan bir yapılanma içerisinde bulunduğu aktaran Tekli, ‘Mevcuttaki 3 bölgemiz ile hizmet vermeye devam ediyoruz. 4. Bölgenin onayını aldık, 5. Bölgenin bürokratik işlemlerine hız kazandırdık. Bu iki bölgemiz de hizmete girdikten sonra toplamda kurulduğunda 380 hektar olan bölgemize son 10 yılda 704 hektar alan daha dâhil edilerek 1.084 hektar yüzölçümüne ulaşacağız. Hemen ardından ise 6. Bölge için çalışmalarımıza başlayacağız. Mersin her geçen gün büyüyor. Sanayi olarak çok büyük düşünmemiz gerek. Türkiye olarak mutlaka sanayi şehirleri, üretim şehirleri kurarak ihracata odaklanmalıyız’ dedi.

Mersin Tarsus OSB’nin ve Mersin’in ülke ekonomisine önemli katkılar verdiğinin altını çizen Kütükcü ise, Başkan Tekli’ye teşekkür etti. Kütükcü ayrıca Mersin Tarsus OSB’deki Model Fabrikada da incelemelerde bulundu.

 

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin