MEÜ Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar MTOSB’yi ziyaret etti

MEÜ Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar MTOSB’yi ziyaret etti

4 Ekim 2023 Çarşamba 768 Gösterim
 
Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ni (MTOSB) ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 
 
Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, MTOSB Başkanı Sabri Tekli ile bir araya gelerek bölgenin faaliyetleri hakkında bilgi aldıktan sonra Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve Robot Takımı ile bir araya geldi. Robot Takımı’nın yürüttüğü çalışmalar hakkında öğrencilerden bilgiler alan Prof. Dr. Yaşar, Model Fabrika ve Yenilik Merkezi’ni de ziyaret etti. 
 
MTOSB’nin vazgeçilmezleri arasında üretim ve eğitimin olduğunu söyleyen MTOSB Başkanı Sabri Tekli, “Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarını “üreten ve eğiten” çizgisinde sürdürüyor. Üretimin yapılabilmesi için önce eğitim olması gerekiyor. Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yetiştirdiği öğrenciler ilerde Mersin ve ülkemizin üretimine ve ekonomisine önemli ölçüde katkı sağlayacaklardır. Bu sebeple eğitime çok değer veriyoruz. Model Fabrika ise bizlere eğitimin hayat boyu devam ettiğini öğretti. Burada firmalarımızdaki mühendislerimiz de eğitim alıyor. Model Fabrika sayesinde işletmelerimizdeki üretim şekli değişti, verimlilik arttı” dedi.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin