Toros Rotary Kulübü tarafından, MTOSB’ye ambulans bağışı

Toros Rotary Kulübü tarafından, MTOSB’ye ambulans bağışı

1 Eylül 2023 Cuma 788 Gösterim

Toros Rotary Kulübü tarafından “Hasta Nakil Ambulansı” projesi kapsamında Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ne (MTOSB) 1 adet hasta nakil ambulansı bağışlandı.

Gerçekleştirilen devir teslim törenine MTOSB Başkanı Sabri Tekli, Uluslararası Rotary 2430. Bölge 2022-2023 Dönemi Bölge Guvernörü Emre Öztürk, Uluslararası Rotary 2430. Bölge 2015-2016 Dönemi Bölge Guvernörü Canan Ersöz,  Toros Rotary Dönem Başkanı Onur Kıratlı, Toros Rotary 2022-2023 Dönemi Başkanı Mehmet Atilla, MTOSB Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Şemsi Aysalar, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz, sanayiciler ve Toros Rotary üyeleri katıldı.

Toros Rotary Kulübü 2022-2023 Dönemi Başkanı Mehmet Atilla “Hasta Nakil Ambulansı “ projesinin önemli bir ihtiyaç olduğunu belirterek, “6 Şubat depreminden sonra Mersinimizin artan nüfusu, şehir ve yöre insanımızın sağlık hizmetlerine acil erişimi elzem hale gelmiştir. Acil sağlık sorunları durumunda ilk müdahaleyi gerçekleştiren ve hastaları acilen hastaneye yetiştiren ambulans hizmetleri halk sağlığı sisteminin önemli bir parçasıdır. Hastaların hastaneye yetiştirilme işleminde 1 dakika bile büyük önem taşımaktadır. İşte tam da bu noktada bu düşünceyle yola çıkıp hazırladığımız “Hasta Nakil Ambulansı” projesini bugün sizlerle birlikte burada MTOSB’de hayata geçiriyoruz” dedi.

MTOSB’ye kazandırılan hasta nakil ambulansının en iyi şekilde değerlendirileceğini söyleyen MTOSB Başkanı Sabri Tekli, projenin kendisini ve sanayicileri mutlu ettiğini belirterek, “2003 yılında göreve başladığımızda yönetimimle ilk aldığımız yönetim kurulu kararı ile ambulans ve itfaiye aracı hizmetini sunarak göreve başlamıştık. Hastanın hastaneye yetişme süreci, ameliyat süreci ve dayanıklılığı saniyelerle karşılık buluyor. Böyle bir aracın bölgemize sizler tarafından hediye edilmesi beni çok duygulandırdı. Bu duyarlılıktan dolayı Toros Rotary Kulübü ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

MTOSB olarak çalışan sayımız 25 bini geçmiş durumda. 1-2 yıl içerisinde 50 bini geçeceğimizi düşünüyorum. Sanayinin gücü giderek artıyor. Hizmet açısından durmuyoruz. Her geçen gün yeni yatırım alanları oluşturuyoruz. Sanayicilerimizi her alanda desteklemeye ve onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından düzenlenen tören ile Toros Rotary Kulübü tarafından bağışlanan “Hasta Nakil Ambulansı” MTOSB Bölge Müdürlüğü’ne teslim edildi.

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin