İŞKUR, MTOSB’DE HİZMET NOKTASI AÇIYOR

İŞKUR, MTOSB’DE HİZMET NOKTASI AÇIYOR

10 Ağustos 2023 Perşembe 649 Gösterim
İŞKUR, MTOSB’de hizmet noktası açıyor
 
MTOSB Başkanı Sabri Tekli ve İŞKUR İl Müdür Vekili Ercan Gön arasında, MTOSB bünyesinde kurulacak olan İŞKUR Hizmet Noktası’nın protokolü imzalandı.
 
Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Müdürlük Binası’nda imzalanan protokol ile birlikte sanayicilerin ihtiyaç duyduğu kalifiye elemana daha hızlı ulaşması sağlanacak. 
 
İmza töreni sonrasında konuşan MTOSB Başkanı Sabri Tekli, ‘Düzenlenen protokol ile birlikte MTOSB bünyesinde kurulacak olan İŞKUR Hizmet Noktası’nda görevlendirilecek iş ve meslek danışmanları, sanayicilerimiz ile iletişime geçerek, firmaların ihtiyaç duyduğu personel kriterleri doğrultusunda işgücü talebi oluşturup, uygun olan personelleri sanayicilerimize yönlendirecekler. MTOSB İŞKUR Hizmet Noktası, kurum ile sanayicilerimiz arasında köprü görevi üstlenerek istihdamı artırıcı çalışmalar gerçekleştirecekler’ dedi. 
 
‘KALİFİYE ELEMAN BÜYÜK SORUN’
 
Günümüzde Türk sanayisinin en büyük sorunlarından birisinin kalifiye eleman açığı olduğunu ifade eden Başkan Tekli, ‘Ara eleman konusunda büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Mühendis var, işletme mezunu var, kısacası üniversite mezunu beyaz yakalı var ama ara eleman yok. Biz bu sorunu çözmek ve sanayicilerimize yetişmiş ara elemanlar yönlendirebilmek adına 2011-2012 eğitim öğretim döneminde MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizi faaliyete aldık. Okulumuz ara eleman yetiştirmek düşüncesi ile harekete geçmişken şu an ‘aranan elemanlar’ yetiştiriyoruz. Burada büyük bir başarı oranı yakaladık. Ama sanayicilerimiz açısından sadece okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz yeterli olmuyor. Bu açıdan İŞKUR ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz bu çalışma, kalifiye eleman sıkıntısını aşmak adına büyük önem taşıyor’ dedi. 
 
 
Protokol Törenine Yönetim Kurulu Başkan Vekili Seyfetullah Işık, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Orgun, Denetim Kurulu Üyeleri Bedri Akyüz, Mehmet Atilla, Müteşebbis Heyet Üyesi Ali Kıraç, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz ve Bölge Müdür Yardımcısı Pınar Özal Kanık katıldılar.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin