MTOSB'DE FAALİYET GÖSTEREN İŞLETMELERİN  ENERJİ KALİTESİNİ ARTTIRMAYA YÖNELİK PROJE İMZALANDI

MTOSB'DE FAALİYET GÖSTEREN İŞLETMELERİN ENERJİ KALİTESİNİ ARTTIRMAYA YÖNELİK PROJE İMZALANDI

21 Eylül 2018 Cuma 1630 Gösterim

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nin, Çukurova Kalkınma ajansına, 2018 yılı Mali Destek Programları kapsamında Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği ve Başvuru Rehberi hükümlerine uygun olarak gerçekleştirilen proje başvurusunun, değerlendirme süreci tamamlanarak “TR62/18/ÜRET/0044” referans numaralı “Sürdürülebilir Kaynak Kullanımı İle Üretim Verimliliğini Artırmaya Yönelik Alt Yapı Projesi” başlıklı proje başvurumuz onay kazanmıştır.

MTOSB’de faaliyet gösteren sanayicilerimize sağladığımız elektrik enerjisindeki kaliteyi ve verimliliği arttırmayı, kesintisiz enerji sunmayı ve modern bir altyapı sistemi ile hizmet verilmesinin amaçlandığı projenin sözleşmesi, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli ile Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lütfi Altunsu arasında imzalandı. Çukurova Kalkınma Ajansı’nın Adana’da yer alan İdari Hizmet binasında gerçekleştirilen imza törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, Yönetim Kurulu Üyemiz Yılmaz Akyüz, Bölge Müdürümüz Halil Yılmaz ve Çevre ve Altyapı işleri Amiri Sönmez Işık katılım sağladı.

İmza töreni sonrası konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli “Her geçen gün üretim artışımızın bir yansıması olan enerji ihtiyacına büyük önem veriyoruz. Enerjinin verimliliği ve kalitesinin yükseltilmesinin büyük önem taşıdığının bilincinde bir OSB olarak, bu proje ile Sanayicilerimizin enerji kalitesini ve verimliliğini arttırmayı ve sanayicimize kesintisiz temiz bir enerji sunmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin