TCDD Demiryolu Lojistik Merkezi Projesi  Kapsamında TCDD Yetkilileri Bölgemizi Ziyaret Etti

TCDD Demiryolu Lojistik Merkezi Projesi Kapsamında TCDD Yetkilileri Bölgemizi Ziyaret Etti

05/07/2018 2118 Gösterim

T.C. Devlet Demir Yolları 6. Bölge, Bölge Müdürü  Oğuz Saygılı, TCDD Taşımacılık A.Ş. Lojistik Müdürü Fevzi Durgay ve TCDD Modenizasyon dairesi Müdür Yardımcısı Ahmet Çimen, MTOSB 2. ve 3. Bölgelerimize hizmet verecek ve Taşkent mevkiinde kurulması planlanan Demiryolu Lojistik Merkezi ve iltisak hattı çalışmaları kapsamında bölgemizi ziyaret ettiler.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli ve Bölge Müdür Yardımcımız Hasan Çay’ın karşıladığı T.C. Devlet Demir Yolları 6. Bölge, Bölge Müdürü  Oğuz Saygılı, TCDD Taşımacılık A.Ş. Lojistik Müdürü Fevzi Durgay ve TCDD Modenizasyon dairesi Müdür Yardımcısı Ahmet Çimen ile MTOSB idari hizmet binasında, 600 dönüm arazi üzerine planlanan Yeni Taşkent iltisak hattı ve Demiryolu Lojistik Merkezi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Yük potansiyeli yüksek olan Organize Sanayi Bölgemizin lojistik anlamda güçlenmesini sağlayacak bu proje dahilinde 14,5 Km’lik iltisak hattı ile  2. ve 3. Organize sanayi bölgelerimizin demiryolu lojistik merkezi ile bağlantılarının sağlanarak firmaların ulaşım maliyetlerinin düşmesi de hedeflenmekte olduğu belirtildi.

Toplantı sonrası ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten TCDD 6. Bölge, Bölge Müdürü  Oğuz Saygılı, projeye göstermiş olduğu destek ve ilgiden dolayı Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli’ye teşekkürlerini sundu.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin