MTOSB BAŞKANI SABRİ TEKLİ'DEN İHRACAT İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

MTOSB BAŞKANI SABRİ TEKLİ'DEN İHRACAT İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

7 Şubat 2020 Cuma 662 Gösterim
MTOSB Başkanı Sabri Tekli: Sanayicimiz ürettikçe rekorlar devam edecek
 
Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, 2020 yılı Ocak ayı ihracat rakamlarını değerlendirerek, ‘Sanayicilerimiz ürettikçe ihracat rakamlarındaki rekorlar artarak devam edecektir’ dedi.
 
MTOSB Başkanı Tekli, Cumhuriyet tarihinin en yüksek ocak ayı ihracat rakamının gerçekleşmesini değerlendirerek, ‘2020 yılının ocak ayında ihracatımız geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 6,1 artarak, 14,8 milyar dolar olarak gerçekleşti. Rakamlar Cumhuriyet tarihi boyunca en yüksek ocak ayı ihracat rakamı olarak kayıtlara geçti.  Bu ülkemiz adına oldukça önemli bir gelişmedir. Türkiye her geçen gün daha da büyüyen ekonomisi ile bölgesinin en güçlü ekonomisi olma yolunda hızla ilerliyor. 2020 Yılında daha çok çalışıp, 2021 yılında bu rekorun daha da üstüne çıkacağız’ dedi.
 
‘SANAYİCİLERİMİZ YATIRIMA DEVAM EDİYOR’
 
MTOSB 3. Bölgeye çok önemli yatırımlar kazandırdıklarını ve 2020 yılı içerisinde burada fabrikaların üretime başlayacağının altını çizen Başkan Tekli, ‘Öncelikle ülkemizin ekonomik verilerine katkı sağlayacak, ihracat rakamlarımızı yükseltecek, daha sonra da kentimiz ekonomisine ve istihdam oranlarına katkı sağlayacak olan markalarımız, 1. ve 2. Bölgemizdeki sanayicilerimiz ile birlikte, 3. Bölgedeki sanayicilerimiz ile de 2020 yılında üretmeye devam edeceğiz. Sanayicilerimiz küresel ekonomideki yavaşlamaya rağmen ülke ekonomimize güvenerek yatırım yapmaya devam ediyor. 3. Bölgemizin hemen ardından 4. ve 5. Bölgelerimiz ile yeni sanayi alanları oluşturacağız. Biz sanayicilerimizin çalışkanlığına ve üretkenliğine güveniyoruz. Bugün organize sanayi bölgelerimizde bulunan birçok sanayicimiz, dünyanın önemli projelerinin çözüm ortağı konumunda. Buradan yaptıkları ihracatlar ile dünyanın birçok yerindeki önemli projelere katkı sağlıyorlar’ dedi. 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin