KÖKSAN PLASTİKTEN, MTOSB 3. BÖLGE YATIRIMI

KÖKSAN PLASTİKTEN, MTOSB 3. BÖLGE YATIRIMI

30 Ocak 2020 Perşembe 1780 Gösterim

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, MTOSB 3. Bölgedeki en büyük yatırımlardan birini yapacak olan Köksan Pet ve Plastik Ambalaj San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kökoğlu ile bir araya geldi. Unat Yağ firmasında gerçekleştirilen toplantıda, İnci Agro Gıda San.Tic. Aş Yönetim Kurulu Başkanı ve Unat Yağ Gıda San. ve Tic. A.Ş. CEO’su Serdar Unat ve AKD Plastik Firması sahibi Mustafa Akdoğan ile de bir araya gelen Tekli, 3. Bölgede yapılacak yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

1968 yılından bu yana üretimlerine devam eden Köksan Pet ve Plastik Ambalaj San. Tic. A.Ş.; Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde 300.000 m2’lik alan üzerine kurulu  PET ŞİŞE VE KAVANOZ, PET PREFORM, PE KAPAK, PET LEVHA Ve PET RESIN hammadde yatırımları ve üretimleri ile İSO 500’de ilk 100’e giren firmalar arasında yer almaktadır.

Toplantıda Mersin’e ve Bölgemize yapacağı yatırım sebebi ile teşekkürlerini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli; “Köksan Pet ve Plastik Ambalaj San. Tic. A.Ş, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi 3. Bölgede yaklaşık 90.000 m2 alan üzerine gerçekleştireceği Plastik ve Plastik Türevleri üzerine yatırım ile Mersin’e ve Bölgeye yeni bir dinamizm kazandırarak, bölgede sağlayacağı istihdam ile Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım yapan diğer firmalarımız gibi şehrin ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır.” ifadesini kullandı.

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin