OSB - OTOYOL BAĞLANTISINDA SAYIN LÜTFİ ELVAN'DAN MÜJDE

OSB - OTOYOL BAĞLANTISINDA SAYIN LÜTFİ ELVAN'DAN MÜJDE

15 Ekim 2019 Salı 1499 Gösterim

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, TBMM Bütçe ve Plan Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ı makamında ziyaret etti. 18- 20 Ekim tarihlerinde Servet Tazegül Kapalı Spor salonunda Mersin’de ilk defa gerçekleştirilecek First Robotic Competition Off Season Robotik yarışması hakkında bilgilendirme yapan MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, 3. Organize Sanayi Bölgesi ve OSB Otoyol bağlantısının ilk etabı olan 2500 metrelik kısımdaki gelişmeler hakkında da TBMM Bütçe ve Plan Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan istişarede bulundu.  

MTOSB 2. ve 3. Bölge için  OSB OTOYOL bağlantı müjdesi

TBMM Bütçe ve Plan Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’ye ziyaret esnasında; ilk etabının yapım çalışmaları devam eden 2500 metre uzunluğundaki Adana-Mersin Otoyolunu, MTOSB 1. Bölgeye bağlayacak yolun, 2. Etabı olan 8,5 Km. uzunluğunda Otoyol bağlantısı için ihale sürecinin başladığının müjdesini verdi.

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli “Bilindiği üzere 2500 metre uzunluğundaki Mersin- Adana Otoyolunu MTOSB 1. Bölgeye bağlayacak bu yolun devamı niteliğindeki 8,5 Km. uzunluğundaki yol bağlantısı 2. ve 3. Bölgemizde faaliyet gösteren veya yatırım yapmak isteyen sanayicilerimiz için büyük lojistik önem arz ediyordu. Sayın TBMM Bütçe ve Plan Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’dan bu müjdeyi almak beni çok mutlu etti. Organize Sanayi Bölgemizin uzun yıllardır beklediği Otoyol bağlantısının hem ilk etabı, hem de şuan ihale sürecine başlanan 8,5 Km. uzunluğundaki 2. Etap için gösterdiği destek ve ilgilerinden ötürü TBMM Bütçe ve Plan Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Sayın Lütfi Elvan teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı. 

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin