LÜTFİ ELVAN, MTOSB MARKALARINA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ZİYARETLERDE İNCELEMELERDE BULUNDU

LÜTFİ ELVAN, MTOSB MARKALARINA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ZİYARETLERDE İNCELEMELERDE BULUNDU

26 Ağustos 2019 Pazartesi 1613 Gösterim

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin’in markalarıyla buluştu.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Mersin’e gelen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde (MTOSB) sanayicilerle buluştu. Ziyarete TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın yanı sıra; Mersin Valisi Ali İhsan Su, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, MTOSB Yönetim Kurulu Üyeleri Kürşat Haddat, Yılmaz Akyüz, AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, AK Parti İl Bakan Yardımcısı Mehmet Özgenç Katılım sağladı.

İlk olarak masura, ambalaj, geri dönüşüm alanında hizmet veren Teknik Masura Ambalaj Nakliyat Petrol Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. üretim tesisine ziyaretlerini gerçekleştiren Elvan, firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kıraç eşliğinde üretim bandını gezerek firmanın ticaret hacmi ile ilgili bilgiler aldı. Ziyaretlerinden dolayı Sayın Elvan’a ve beraberindeki heyete teşekkürlerini sunan Teknik Masura Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kıraç, “Teknik Masura 1968 yılında İstanbul’da sadece kağıt konuk masura imalatı yapmaya başlayan küçük bir işletme iken bugün ürün yelpazesini geliştirerek kağıt ve kağıttan çeşitli ambalaj ürünleri üreten, kendi lojistik ağı ile Türkiye’deki, bir çok pamuk ve akrilik iplik fabrikasının konik masura ihtiyacını karşılayan entegre bir tesis haline gelmiştir. Yine dünyanın pek çok ülkesine konik masura, ihraç etmektedir.” şeklinde bilgi verdi.   

“AR-GE İLE BÜYÜYORUZ”

Ardından plastik alt ve üstyapı boru ve ek parçaları üretimi yapan Yılbor Boru Plastik Petrol San. Tic. A.Ş.’ de incelemelerini sürdüren TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan fabrikayı gezerek,  Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Yıldırım'dan, üretim tesisi hakkında bilgi aldı. 2008 yılında Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde 60 bin metrekare alan üzerine kurdukları fabrikayla serüvenlerine başladıklarını anlatan Başkan Mehmet Yıldırım, Başkan Yardımcısı Hasan Yıldırım, Ar-Ge’ye yaptıkları yatırımlar sayesinde plastik alt ve üstyapı boru ve ek parçalarının 15’ten fazla ülkeye ihracatını gerçekleştirerek ülke ekonomisine ciddi katkı sağladıklarını anlattılar. Başkan Mehmet Yıldırım, Başkan Yardımcısı Hasan Yıldırım, Yılbor olarak yurt içine kamu kurumlarına ve özel firmalara ürün tedariki yaptıklarını, yurt içinde plastik boru ve ek parça üretiminde kısa vadede tercih edilen ve aranan firma olma yolunda emin adımlarla yürüdüklerinin altını çizdiler. Başkan Mehmet Yıldırım, Başkan Yardımcısı Hasan Yıldırım, ziyaretlerinden dolayı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan'a teşekkür etti.

“AMACIMIZ SAĞLIKLI VE KALİTELİ ÜRÜN ÜRETMEK”

Süt ve süt ürünleri üretiminde kısa sürede markalaşarak isminden sıkça söz ettiren Yörüksüt A.Ş.’yle ziyaretini devam ettiren TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, firma Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz’den bilgiler alarak sanayi 4.0 ‘a uygun yapılan yeni fabrikayı gezdi.  Ramazan Öz, Yörüksüt’ün hedeflerini gerçekleştirmek ve istihdama katkıda bulunmak için çalıştığını ifade etti. En kaliteli ve en sağlıklı ürünleri ortaya koymaya çalıştıklarını kaydeden Öz, “Sağlam temeller üzerinde hızlı ve istikrarlı büyümeye çalışıyoruz. Kurumsal bir büyük şirket olmanın basamaklarını emin adımlarla çıkmaktayız” ifadelerini kullandı.  Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı mutluluğunu aktaran Öz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan'a teşekkür etti.

“SAVAŞTAN KAÇTI TÜRKİYE’YE FABRİKA AÇTI”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, son olarak savaş öncesinde Suriye'de avukatlık yapan 43 yaşındaki Reem Kayalı’nın Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde açtığı Apiana ilaç üretim tesislerinde incelemelerde bulundu. Kısa sürede Türkiye'nin sayılı tesislerinden biri haline gelmeyi hedeflediklerinin altını çizen Reem Kayalı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan'a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin