ÖZEL ŞİŞECAM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ - GIDA BÖLÜMÜ KARİYER GÜNLERİ DÜZENLENDİ

ÖZEL ŞİŞECAM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ - GIDA BÖLÜMÜ KARİYER GÜNLERİ DÜZENLENDİ

21 Aralık 2018 Cuma 3376 Gösterim

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında ikincisinin düzenlendiği, Gıda Alanı Teknolojisi Kariyer Günleri MTOSB konferans salonunda gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri TEKLİ moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya, Bölgemizin gıda üretim firmalarının temsilcileri olan Aksun Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Neşe SÖYLEYEN, Yörüksüt Ürünleri San. Tic. A.Ş. Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan ÖZ ve Fritolay Gıda San. Tic. A.Ş  Fabrika Müdürü Abdullah BİÇER konuşmacı olarak katıldılar.

             Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Gıda Teknolojisi Alanı öğrencileri ile 9. sınıf öğrencilerine,  firmaları hakkında bilgi aktarmasının yanı sıra firma hedefleri, firma başarıları ve geçmişi hakkında bilgi veren konuşmacılar; öğrencilerin gıda üretimi öncesi ve sonrası yapılan faaliyetlerin ne olduğu ile çalışanlarından neler bekledikleri, teknik eleman istihdamı konusundaki hassasiyetleri konularınada  cevap verdiler. 

Öğrencilerin ilerdeki meslekleri hakkında karşılacakları konular ile ilgili soruları yanıtlayan bölgemiz sanayicileri, öğrencilerin ilgi ve istekli olmalarından dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler. Öğrenciler ve Sanayicileri biraraya getiren Kariyer günlerini düzenlenmesinden ötürü Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli'ye teşekkürlerini ifade eden Konuşmacılar, öğrencilere ve okul öğretmenelerimize başarılar dilediler.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin