MTOSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI SABRİ TEKLİ VE OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİ ESKİŞEHİR'E ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

MTOSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI SABRİ TEKLİ VE OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİ ESKİŞEHİR'E ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

9 Kasım 2018 Cuma 1664 Gösterim

Eskişehir valiliğinin hazırlamış olduğu program çerçevesinde MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz MTOSB Başkanımız Sn. Sabri Tekli önderliğinde Eskişehir’e ziyaret gerçekleştirdi.  

Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitimi kapsamında, Eskişehir’de bulunan havacılık ve uzay sanayi, bilim ve teknoloji, sanat, kültür ve tarih konularında Eskişehir’de bir çok kurum ziyaret edilerek öğrencilerimiz bilgilendirildi.

Eskişehir Valisi Sn. Özdemir Çakacak’ın hazırlamış olduğu program kapsamında 7 Kasım Çarşamba günü başlayan Eskişehir gezisinde, öğrencilerimiz ilk olarak Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayi’yi gezerek burada geniş bilgi aldılar. Buradan sonra Sezova’ya hareket eden öğrencilerimiz Bilim Deney Merkezi Sabancı Uzay Evi ziyaretini gerçekleştirdiler.

Eskişehir Valisi Sn. Özdemir Çakacak’ı da makamında ziyaret eden MTOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli ve beraberindeki heyet , MTOSB’nin projelerini anlattı. 3. OSB ile ilgili Eskişehir Valisi Sn. Özdemir Çakacak’ı bilgilendiren Sn. Tekli, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve projeleri hakkında da detaylı bilgi verdi.

“Ekonomik ve sosyal gelişme başta olmak üzere her türlü gelişmenin ve kalkınmanın temeli eğitimden geçmektedir.” diyen Eskişehir Valisi Sn. Özdemir Çakacak, mesleki eğitimin önemine dikkat çekti.

Yüksek teknoloji ürünlerinin ihracatında Eskişehir’in ilk 3’te yer aldığını ifade eden Vali Özdemir Çakacak, özellikle savunma sanayisine önemli katkılar sunan firmaların Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde bulunduğunu söyledi.

Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Öğrencilerinin nezdinde tüm meslek öğrencilerine yönelik konuşan Vali Çakacak, “Elinizde bir sanatınız varsa ve üretim yapabiliyorsanız, hem ülkenin kalkınmasına katkı sağlıyorsunuz, hem de kendi hayatınıza katkı sağlıyorsunuz demektir. Kendi yeteneklerinizi keşfedin. İşini ve ne yaptığını iyi bilen kalifiye elemana her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Her zaman bir hedefiniz olsun. Hedefi olmayan kişiler ve toplumlar başkalarının emri altında yaşamak zorunda kalırlar. Sizler ne kadar iyi eğitim alırsanız ülkemizin geleceğini o kadar iyi yönlendirirsiniz. Okulda aldığınız iyi bir eğitim ileriki hayatınızda sizlerin özgüveni yüksek bir insan olmanızı sağlayacaktır. Hedefleriniz de hayalleriniz de büyük olmalı. Sizler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti gibi büyük bir devletin geleceğisiniz.” diye konuştu.

Nazik ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sn. Çakacak, Mersin’den gelen heyeti Eskişehir’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.  Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi iyi yetiştirmemiz gerektiğine vurgu yapan Sn. Çakacak, “Bizler, çocuklarımıza iyi eğitim vererek geleceğe iyi hazırlarsak, ülkemizin geleceğine yatırım yapmış oluruz.” dedi.

Eskişehir’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti şahsı ve heyet adına bildiren Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, ziyaretlerini kabul etmesi ve ziyaret esnasında gösterilen ilgi sebebiyle Eskişehir Valisi Sayın Özdemir Çakacak’a teşekkürlerini ifade etti.

Eskişehir Valiliği ziyaretinden sonra havacılık sanayisine yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan, uluslararası düzeyde bir üretici ve dünya çapında bir tasarım merkezi konumunda bulunan TEI (Tusaş Motor Sanayi) ziyaret ederek, burada geliştirilen uçak motorları ve parçalarını yakından inceleme imkanı bulan öğrencilerimiz TEI'ye (Tusaş Motor Sanayi) gerçekleştirdiği ziyaret ardından, 1’inci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’nı ziyaret ederek, burada edindiği bilgiler ile yeni bir vizyon kazandılar. Gezinin 2’nci gününe OSB 20. Cadde ile başlayan öğrenciler burada Savronik firmasını gezdi. Savunma sistemleri, raylı sistem, akıllı ulaşım sistemi ve bilim ve similasyon sistemleri üzerine çalışan Savronik firmasını gezen öğrenciler Savronik Firması Direktörü Abdülkadir Onursoy’dan önemli bilgiler aldı.

Öğrencilerimiz F-35 uçaklarına parça üretimi yapan Alp Havacılık firmasına gerçekleştirdiği ziyaret sonrası 1894’den bu yana lokomotif motoru ve  parçaları üretimi yapan ve 500 bin m2’lik tesisinde yaklaşık 1500 kişinin istihdam edildiği Tülomsaş kurumuna da ziyarette bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli ve beraberindeki heyet, Tülomsaş tesisini ve Müzesini ziyaret ederek  Tülomsaş Genel Müdürü Hayri Avcı’dan üretim süreçleri ve tesis hakkında bilgiler aldılar.

Eskişehir ziyaretinin son durağında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Bölge Müdürü Erhan Tatar’ı ziyaret ederek Organize Sanayi Bölgesi hakkında görüş alışverişinde bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, ziyareti esnasında gösterdiği ilgi ve alaka sebebiyle Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Bölge Müdürü Erhan Tatar’a teşekkürlerini belirterek bölgeden ayrıldılar.

İleri teknoloji ürünlerinin ülkemiz açısından önemli bir konuma sahip olduğunu belirten MTOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Sabri Tekli, ‘İleri teknolojinin ülkemizin cari açığının kapanması adına önemli bir çıkar yol olduğunu belirtmek isterim. Eskişehir’de bulunan Havacılık ve Uzay Sanayi, Bilim Deney Merkezlerini gezerek öğrencilerimizin ileri teknoloji ürünleri ile tanışmasını sağladık. Üretimin olmazsa olmaz olduğu dönemden geçiyoruz. Burada önemli olan dünyanın merkezinde ilgi gören ürünlerin üretimini gerçekleştirmektir. Şuanda tüm Avrupa ülkelerinde ileri teknoloji ürünlerinin üretimi yapılarak dünyanın dört bir tarafına gönderiliyor. Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizin geliştirdiği projeler her zaman beğeni topluyor. Burada edindiği bilgilerde onların eğitimlerinde olumlu bir etki yapacaktır’ dedi.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin