MTOSB, 2018 MAYIS - 2018 EKİM DÖNEMİNİ KAPSAYAN “SANAYİCİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MTOSB, 2018 MAYIS - 2018 EKİM DÖNEMİNİ KAPSAYAN “SANAYİCİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

5 Ekim 2018 Cuma 2648 Gösterim

Mersin  Tarsus Organize Sanayi Bölgesi 2018 Mayıs - 2018 Ekim dönemi "Sanayici Bilgilendirme Toplantısı" MTOSB konferans salonunda gerçekleştirildi.

Mersin Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör’ün güncel vergi mevzuatı ile ilgili hazırladığı bilgilendirme sunumu ile başlayan toplantıya,  Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Orhan Kahveci, Yılmaz Akyüz, Halit Altun, Hasan Yıldırım, Kürşat Haddat, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz ile birlikte çok sayıda sanayici katıldı.

MTOSB 2018 Mayıs - 2018 Ekim dönemi Sanayici Bilgilendirme Toplantısı; Enerji Piyasası Uzmanı Yaşar Kemal Eğerci’nin  güncel Enerji piyasa değerlendirmesi hakkındaki sunumunun ardından Global Ticaret Hukuku Ağı Genel Koordinatörü Cansu Anılan’ın "Uluslararası Ticaret Hukuku" ve "Yönetim Danışmanlığı ve Risk Yönetimi" danışmanı" Belde Duru Özcan tarafından Kurumsal Danışmanlık Projeleri hakkında sanayicilerimize bilgilendirme sunumları yapıldı.

Sunumlar sonrasında, 2018 Mayıs - 2018 Ekim dönemi faaliyetleri hakkında sanayicilere bilgi veren MTOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sabri TEKLİ, “Türkiye’de yaşanan döviz artışına rağmen sanayicilerin üretim isteğinin enerji verilerine yansıdığını belirtti. Ekonomik parametrelerin değişkenlik gösterdiği bu dönemde bile sanayicilerin, bu ülkeye olan inançları sebebi ile yatırımlarına süratle devam ettiklerini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, “Bölgemizde üretim artışımızdan doğan enerji ihtiyacını karşılamak adına, bölgemizde yer alan atıl alanlarda GES tesisleri kuruldu. Bu GES tesisleri ile bölgemizde tüketilen elektrik enerjisinin %20’sini karşılamaktayız. Aynı zamanda Elektrik altyapısında yapmış olduğumuz çalışmalar ile sanayicilerimize maksimum kalitede kesintisiz enerji sağlayacağız.” diye konuştu.

Yakın zamanda tahsislerini gerçekleştirecekleri üçüncü bölgeye yatırımcıların ciddi bir talebi olduğunu belirten Tekli, 750 bin metrekare sanayi alanı yaratacakları, 16 bin kişi olan mevcut istihdam sayısını 20 bin kişiye çıkarılmasını hedefledikleri üçüncü bölgenin hem Mersin hem de Türkiye ekonomisine katlı sağlayacağını söyledi ve “Oluşturacağımız bu sanayi alanlarının yanı sıra eş zamanlı çalışmalarını yürüttüğümüz 4. ve 5. Bölgelerimizin de yakın zamanda faaliyete geçmesi ile daha güçlü bir organize sanayi bölgesi olarak sanayicimize hizmet vereceğiz. “ dedi.

Gerçekleştirilen Sanayici Bilgilendirme toplantısı,  Bölgemizde faaliyet gösteren firma yetkililerinin istek ve önerilerini dile getirmesi ile sona erdi.

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin