Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

06/06/2018 343 Gösterim

MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencilerinin beşinci mezuniyet töreni düzenlendi. Okul Bahçesinde düzenlenen ve 111 öğrencinin mezun olduğu mezuniyet törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, Bölge Müdür Yardımcılarımız Pınar Özal Kanık, Hasan Çay’ın yanı sıra, çok sayıda sanayicimiz, Okul Aile birliği üyeleri, okul Öğretmenleri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

İftar yemekli gerçekleştirilen mezun töreni öncesi konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli “Okulumuz kendisine yakışan şekilde ülkemize ve milletimize faydalı hayırlı evlatlar yetiştirmeye devam ediyor. Biliyorum ki okulumuzda aldıkları eğitim ile kısa zamanda iş sahibi olacaklar. Zaten halihazırda okulları devam ederken sanayicilerimiz tarafından öğrencilerimize iş teklifleri gelmekte. İnanıyorum ki bu gençlerimiz ülkemize bir çok hizmette bulunacaklar” dedi.

Konuşmasının devamında Üniversite Sanayi işbirliği kapsamında bölgemizde kurulacak yüksekokul konusuna değinen Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli “7 yıldır eğitim öğretimine devam eden okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin ülkemizin nitelikli işgücüne sağlayacağı katkıya inancım tamdır. Şuanda 630 olan öğrenci sayımızı, gelecek sene iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra 2. Organize Sanayi Bölgemize 2 nci mesleki lise için bakanlığımıza başvurularımızı gönderdik. Bu konudaki hazırlıklarımız devam ediyor. Ayrıca Mersin Üniversitesi ile işbirliği içerisinde bölgemizde Yüksekokul kuruyoruz. MTOSB ‘de kurulacak yüksekokulumuzun bu sene Üniversiteye giriş kitapçıklarında iki bölüm ile yer alacağının müjdesini vermek istiyorum. Elektrik Elektronik ve makine bölümlerinin yer alacağı yüksekokulumuz; tıpkı lisemizde olduğu gibi sanayicilerimizin ve öğretmenlerimizin destekleri ile başarılarla dolu bir okul olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Kurulduğu günden bu yana Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yönelik MTOSB Sanayicilerinin de ciddi desteğine değinen Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli “Ara eleman yetiştirmek amacıyla kurduğumuz bu okul, bugün aranan sanayicilerimizin desteği ve öğretmenlerimizin çabaları ile eleman yetiştiren bir kurum kimliği kazandı. İşletmelerimiz çalışacağı öğrenciyi kendileri seçiyor ve bu öğrenciler fabrikalarımızda yetişerek kullanacakları cihazlarla ilgili deneyim kazanıyorlar. Burada uyguladığımız başarılı modelin ardından şuan Yakaköyde bulunan Fen lisenin Organize Sanayi bölgemize katılması için çalışmalarımız devam ediyor. Eğitimde gösterdiğimiz bu başarıda emeği geçen her bir sanayicimize, kıymetli Okul idarecilerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Kendi imkanlarımız ile yarattığımız bu okul onların çabaları ile yükselmeye devam edeceğine inanıyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Yapılan konuşmalar sonrası mezun olan öğrencilere diplomaları takdim edilmesinin ardından, kep atma töreni gerçekleştirildi. İftar yemeği sonrası verilen konserin ardından mezuniyet kutlamalarına devam eden öğrenciler, coşkulu bir şekilde kutlamalarını gerçekleştirdi.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin