VALİ PEHLİVAN MTOSB'DE YER ALAN FABRİKALARDA İNCELEMELERDE BULUNDU

VALİ PEHLİVAN MTOSB'DE YER ALAN FABRİKALARDA İNCELEMELERDE BULUNDU

16 Eylül 2022 Cuma 285 Gösterim
MTOSB Müteşebbis Heyet toplantısı sonrasında, MTOSB'de faaliyet gösteren Yıldız Entegre ve Efecan Badem firmalarını ziyaret eden Vali Pehlivan, MTOSB Başkanı Sabri Tekli ve MTOSB Müteşebbis Heyet Üyeleri, üretim alanlarını gezerek incelemelerde bulundular. 


İlk fabrika ziyaretini Efecan Badem firmasına gerçekleştiren Vali Ali HAmza Pehlivan'ı, Fabrikaya gelişinde Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yıldırım ve fabrika çalışanları tarafından karşılanan Vali Pehlivan, daha sonra toplantı salonuna geçerek Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yıldırım’dan yürütülmekte olan çalışmalar, üretim ve pazarlama süreçlerine ilişkin çeşitli konular hakkında bilgiler aldı.

Vali Pehlivan, beraberindeki heyet ile birlikte fabrika içerisinde gezerek incelemelerde bulundu, Gıda Mühendisi Adem Ahraz’dan fabrikada kullanılan makinelerin işleyişleri ve üretim süreci ile ilgili bilgiler aldı.

MTOSB bünyesinde, 3. OSB içerisinde 22 dönümlük alan üzerine kurulu, merkezi Anamur ilçesinde bulunan, 2021 yılından bu yana faaliyette bulunan Efecan A.Ş.’de keçiboynuzu tohumları işlenerek çekirdeğinden un elde ediliyor, yurtiçinde ve yurtdışında özellikle dondurma üreticilerine satışı gerçekleştiriliyor.


Efecan Badem ziyareti sonrasında Yıldız Entegre üretim tesisini ziyaret eden Vali Pehlivan, Yıldız Entegre Fabrika Müdürü Fevzi Kıdak, Kemal Yıldız ve fabrika çalışanları tarafından karşılanarak, yürütülmekte olan çalışmalar, üretim ve pazarlama süreçlerine ilişkin çeşitli konular hakkında bilgiler aldı.

Vali Pehlivan, beraberindeki heyet ile birlikte fabrika içerisinde gezerek incelemelerde bulundu, Fabrika Müdürü Fevzi Kıdak'tan üretim süreci ile ilgili bilgiler aldı.

MTOSB bünyesinde, 2. OSB içerisinde 240 dönümlük alan üzerine kurulu, 2011 yılından bu yana faaliyette bulunan ve 386 kişi istihdam eden Yıldız Entegre Fabrikasında, yonga levhadan mdf ve evlerde kullanılan laminat parke, kapak panel, emprenyeli kağıt ve tutkal üretimi gerçekleştiriliyor,iç ve dış piyasaya satışı yapılıyor.


Ziyaretlere, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli'nin yanı sıra, MTOSB Yönetim Kurulu üyeleri Kürşad Haddat, Safvatullah Işık, Denetim Kurulu Üyeleri Yılmaz Akyüz, Hasan Yıldırım, Bölge Müdürü Halil Yılmaz katılım sağladı. 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin