Vali Pehlivan, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Etti

Vali Pehlivan, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Etti

11 Haziran 2022 Cumartesi 769 Gösterim

Vali Ali Hamza Pehlivan, MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Vali Pehlivan, öğrencilerin yaptığı gösterileri izleyerek, projelerin sergilendiği alanı gezdi.

Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmenler, okul idarecileri ve öğrenciler tarafından karşılanan Vali Pehlivan’a ziyaretleri sırasında MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz eşlik etti.

Vali Pehlivan, ilk olarak ‘Üreten Gençlik Projesi’ kapsamında öğrenciler tarafından yapılan ST-400 isimli uçağın yapım aşamaları bilgiler bilgiler aldı, ardından kokpite bindi. Vali Pehlivan daha sonra R3-D3 Mersin Robot Takımı’nca sergilenen robot gösterisini izledi.

Ardından öğrencilerin yıl boyunca yaptığı ürünlerin sergilendiği ‘Üreten Gençlik Proje ve Ürün Sergisi’nin açılışını gerçekleştiren Vali Ali Hamza Pehlivan, sergiyi gezerek, öğrencilerin tasarladığı projeler hakkında bilgiler aldı.

Burada yaptığı konuşmasında, gençlere olan güvenini ifade eden Vali Pehlivan, gençlerin imkan sağlandıkça ürettiğini, kendilerini daha da geliştirdiğini ve becerilerine beceri kattığını kaydetti.

Vali Pehlivan meslek liselerimizin Milli Eğitim Bakanlığımızın himayelerinde özel sektörün katkılarıyla çok güzel çalışmalar ortaya koyduğunu belirterek, “Bu çalışmalar ve elde ettikleri başarılar daha da artarak devam edecek. Siz değerli öğrencilerimiz de bu sıralarda kendinizi yetiştirerek nihayetinde önce ailenize, sonra ilimize, sonra ülkemize ve bütün insanlığa katkı sunacak eserler ortaya koyacaksınız. Bunun işaretini bugün burada Üreten Gençlik Proje Sergisi’nde gösterdiniz. Sizlerle gurur duydum.” dedi.

Vali Ali Hamza Pehlivan, yaklaşık 25 bin kişiye istihdam sağlayan MTOSB’nin Türkiye'nin en modern, en gelişmiş OSB’lerinden biri olduğunu belirterek, “Kendinizi iyi yetiştirerek çalıştığınız kamu kurumuna veya özel sektöre değer katacaksınız. Teknolojik sahadaki gelişmeleri takip ediyorsunuz. Burada TEKNOFEST’e katılan ekibimiz var, projelerimiz var. Bugün ülke olarak savunma sanayiinde yüzde 70-80 yerlilik oranını yakalamış durumdayız. Bu da buralarda atılan temeller üzerinden gerçekleşiyor. Devlet olarak da Millet olarak da sizlerin yanındayız.” şeklinde konuştu.

Vali Pehlivan konuşmasının sonunda Başkan Tekli nezdinde tüm MTOSB yönetimine, okul idarecilerine, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti. 10.06.2022

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin