MEHMET FATİH KAÇIR'DAN MTOSB'YE ZİYARET

MEHMET FATİH KAÇIR'DAN MTOSB'YE ZİYARET

6 Haziran 2022 Pazartesi 480 Gösterim

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek Başkan Sabri Tekli’den bilgiler aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yunus Furkan Akbal,  Genç MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Mustafa Işık ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte MTOSB’yi ziyaret etti. Başkan Sabri Tekli, Müteşebbis Heyet Üyesi Halil Demirkol ve Bölge Müdürü Halil Yılmaz ile istişarede bulunan Bakan Yardımcısı Kacır, ‘Biz sizlerin daha aktif bir şekilde hizmet verebilmeniz için gerekli yasal çalışmaları yapıyoruz. Sizlerin isteklerini takip ediyor, bunlarla ilgili gerekli yasal düzenlemeleri sağlamaya çalışıyoruz. Sanayicilerin yatırım iştahı ülkemiz açısından önem taşıyor’ dedi.

MTOSB Başkanı Sabri Tekli ise, ‘Şu anda 4. Organize Sanayi Bölgemizin onayını bekliyoruz. Hemen ardından 5. ve 6. Bölgelerimiz için çalışmalara başlayacağız. Bölgemize yatırım yapmak isteyen 400 yatırımcımız var. Biz Mersin sanayisinin daha ileri noktalara gelebilmesi adına yeni sanayi alanları oluşturarak, ülkemizin üretimine, ihracatına ve istihdamına direk olarak katkı sunmak istiyoruz. Bu konuda da başta bakanlığımızdan büyük destek görüyoruz. Sizlere teşekkür ederiz’ dedi.

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin