2018 Yılı Temmuz Ayı Müteşebbis Heyet Toplantısı Gerçekleştirildi

2018 Yılı Temmuz Ayı Müteşebbis Heyet Toplantısı Gerçekleştirildi

25/07/2018 50 Gösterim

Vali Ali İhsan Su, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Müteşebbis Heyetinin Temmuz ayı olağan toplantısına başkanlık etti. MTOSB hizmet binasında gerçekleşen toplantıya Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Tarsus Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Boro, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası temsilcisi Murat Tasgül, Mesiad Temsilcisi Safvatullah Işık, Müteşebbis Heyet Üyelerimiz Tufan Ballı, Orhan Kahveci, Kürşat Haddat, Halit Altun, Yılmaz Akyüz, Hasan Yıldırım ve Veysel Memiş katılım sağladı.

Bir önceki toplantıda alınan kararların gözden geçirilmesiyle başlayan toplantı, gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından sona erdi.

Toplantı sonrasında Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte MTOSB bünyesinde faaliyet gösteren bazı üretim tesislerini ziyaret eden Vali Ali İhsan Su, ziyaret programına plastik alt ve üstyapı boru ve ek parçaları üretimi yapan Yılbor firması ile başladı.

Ziyaret süresince Yılbor üretim tesisini gezerek incelemelerde bulunan Vali Su, üretim bandı ve faaliyetler hakkında firma sahibi Mehmet Yıldırım'dan ve Hasan Yıldırım’dan bilgi aldıktan sonra nakliye ve lojistik sektörüne yönelik frigorifik kasa, sandwich panel, panelvan izolasyon, meşrubat kasa ve kayar perdeli kasa imalatı yapan Mersan Kasa Karoser firmasının üretim tesisine geçti.

Tesisteki incelemelerine kasa imalat bandını yerinde inceleyerek başlayan Vali Ali İhsan Su ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, Sanayicimiz Berrin Mis'ten imalat aşamaları, ürünler ve ihracat durumu hakkında bilgi aldıktan sonra, firma yetkilileriyle bir süre sohbet ettiler.

Bugün gerçekleştirdiği ziyaret ve inceleme programını Mersin-Tarsus otoyol bağlantı kavşağı çalışmalarını yerinde inceleyerek sürdüren Vali Ali İhsan Su ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, kavşak çalışmalarını inceledikten sonra yüklenici firmanın şantiye şefliğine geçerek, firma yetkililerinden çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgi aldı.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin