TEKNOPANEL FİRMASINA BAŞKANLARDAN TEBRİK ZİYARETİ

TEKNOPANEL FİRMASINA BAŞKANLARDAN TEBRİK ZİYARETİ

10 Haziran 2021 Perşembe 294 Gösterim

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren firması her yıl İstanbul Sanayi Odası'nın açıkladığı ISO İlk 500 listesinde 2019 yılında listede kendisine 491’inci sıradan yer bulan Teknopanel Çatı ve Cephe Panelleri Üretim San ve Tic. A.Ş, 2020 yılında gösterdiği büyük yükselişle 121 sıra ilerleyerek 370’inci sıraya yerleşti.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan Teknopanel Çatı ve Cephe Panelleri Üretim San ve Tic. A.Ş, gösterdiği yükseliş sebebiyle ziyaret ederek tebriklerini ifade ettiler.

Toplantıda, 2020’de ihracatın toplam iş hacimlerindeki payının yüzde 18’den 25’e çıktığını anlatan Orhan Kahveci, “Bu artışta emtia fiyatlarının yükselmesi yanında metrekare bazındaki üretim miktarımızın artması da çok etkili oldu” dedi. Bu yıl da yurtdışı satışların artarak devam ettiğini kaydeden Kahveci, yılın ilk 5 ayında geçen yıla göre yüzde 40’lık artış yaşandığını bildirdi. En ciddi sıkıntıyı ise konteyner bulma noktasında yaşadıklarını bildiren Kahveci, “Önce konteyner bulamıyorduk, şimdi ise bulduğumuz konteynerlerin fiyatları çok yüksek” ifadelerini kullandı.

Sektörel sorunların da ele alındığı ziyaret sonunda Sayın Orhan Kahveci’ye plaket takdim edildi.

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin