BAŞKAN TEKLİ VE ÖZEL ŞİŞECAM MTAL ROBOT TAKIMI İSTANBUL’DA BİR DİZİ TEKNİK GEZİ ZİYARETİNDE BULUNDU

BAŞKAN TEKLİ VE ÖZEL ŞİŞECAM MTAL ROBOT TAKIMI İSTANBUL’DA BİR DİZİ TEKNİK GEZİ ZİYARETİNDE BULUNDU

18 Mart 2021 Perşembe 656 Gösterim

MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri MTOSB Başkanı Sabri Tekli önderliğinde İstanbul’da bir dizi teknik gezi gerçekleştirdi.  

Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi robotik eğitim Teknik gezisi kapsamında, İstanbul’da bulunan robotik kodlama, STEM uygulamaları ve Jr. Robotics Çalıştayı çerçevesinde İstanbul’da bir çok robot takım, kurum ve okul ziyaret edilerek öğrencilerimiz bilgilendirildi.

MTOSB Başkanı Sabri Tekli önderliğinde gerçekleştirilen program kapsamında 15 Mart Pazartesi günü başlayan İstanbul gezisinde, öğrencilerimiz ilk olarak Gültepe Mesleki ve Teknik Lisesi’ni ziyaret ederek burada Gültepe Robotics takımı öğrencilerinden ve Okul Müdürü Mustafa Hoşyiğit’ten geniş bilgiler aldılar. Buradan sonra Educat Robotics’e hareket eden öğrencilerimiz Vex Robotics uygulamalarını yakından incelediler.

MEB Daire Başkanı Ayhan Korkmaz, Adile Sultan Kasrı’nda MTOSB Başkanı Sabri Tekli ve Özel Şişecam MTAL öğrencilerinden oluşan R3D3 robot takımını kabul ederek, gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Türkiye’nin ilk Living Lab’i olma özelliğine sahip ve içerisinde Kuluçka merkezi, mentörlük, danışmanlık, elektronik laboratuvar, 3d print gibi hizmetlerin yanı sıra bilişim teknolojileri ve tasarım konulu ürün ve hizmetlerin geliştirildiği  Başakşehir Living Lab’da Başakşehir Belediyesi Başkanı Yasin Kartoğlu’nu ziyaret eden MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve beraberindeki heyet , MTOSB’nin projelerini anlattılar. MTOSB ile ilgili Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nu bilgilendiren Sayın Sabri Tekli, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve projeleri hakkında da detaylı bilgi verdi. Ziyaretin sonunda, MTOSB Başkanı Tekli’ye İstanbul Kız kulesi temalı bir tablo takdim eden Başkan Kartoğlu, Özel Şişecam MTAL öğrencilerinden oluşan R3D3 robot takımını ve MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’yi ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Başakşehir Belediyesi’nin destekleriyle oluşturulan Living Lab ziyareti sonrasında, Pars Robotik takımının ev sahibi olduğu Tasarım Beceri Atölyelerini de ziyaret ederek Borsa İstanbul Başakşehir MTAL öğrencilerinden oluşan Pars Robotik takımı ile bir araya gelen Başkan Tekli ve R3D3 robot takımı robotik kodlama ve diğer çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunarak, atölyelerde incelemelerde bulundular.

Jr. Robotics’in koordinasyonu ile düzenlenen Robotik Çalıştay’a katılım sağlayan öğrenciler, kodlama, robotik faaliyetler, ulusal ve uluslar arası yarışmalar hakkında fikir ve görüş alışverişinde bulundular.

Teknik İnceleme gezisinin yanı sıra, İstanbul’da bulunan Dolmabahçe Sarayı, Adile Sultan Kasrı, Çamlıca tepesi ve İstanbul Boğaz turu gibi mekan ve tarihi yerleri de ziyaret eden öğrenciler, bu ziyaretlerde tarihi ve kültürel bilgiler edindiler.

İstanbul’da gerçekleştirilen ziyaretlere, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’nin yanı sıra, Yönetim Kurulu Üyesi Halit Altun, Bölge Müdür Yardımcısı Pınar Özal Kanık, Eğitim ve Güvenlik Koordinatörü Hasan Basri Uçar, Özel Şişecam MTAL Okul Müdürü Esma Kök ve R3D3 takımı öğrenci ve öğretmenleri katılım sağladı.

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin