Başkanın Mesajı

28 Ağustos 2018 Salı 9524 Gösterim

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimizde çalışmalarımızı ve projelerimizi; uzun vadeli bir sanayi vizyonuyla, Türkiye’nin ve Mersin Kentinin güçlü bir sanayi ve gelişim bölgesi olması amacıyla sürdüreceğimizi belirtmiştik. Sanayimizi ülke genelinde yaygınlaştırmak ve sanayimizi daha verimli bir yapıya kavuşturmak amacıyla ciddi aşamalar kaydettiğimiz kanaatindeyiz.

2018 senesinde ülkemizde yaşanılan olumsuzluklara ve zorluklara rağmen ülkemizin yarınlarına hep güvendik, işte bu güven eşliğinde sanayicimiz iş insanlarına yönelik hizmetlerle, 2018 yılını  kapsamlı, sonuç alıcı proje ve etkinliklerle geçirmesini bildik. Sizlerden aldığımız güç ile, hızlı ve istikrarlı bir şekilde bölgemizin gelişimi adına çalışmalar yaptık. Sanayicilerimizin bizlere verdiği sorumluluğun farkındayız. Sorumluluğumuzun en başında Sanayici iş insanlarımızın gerçekleştirdiği proje ve üretimlerin önünü açmak ve onlara destek vermek olduğunun bilincindeyiz.

Ülkemizin kalkınması ve bu kalkınmanın kararlı adımlarla sürdürülebilirliğinin temeli; nitelikli istihdam ve katma değerli üretimden geçtiği, tüm iş dünyasının hem fikir olduğu bir konudur. Gelecek dönemde ise, üretimde katma değeri artırmak, sürdürülebilir üretime imkân veren daha yüksek teknolojili bir üretim düzenine geçmek, global ve ulusal değer sisteminin daha üst basamaklarına çıkmak ve tüm bu süreci doğru ve bilinçli bir çevre yönetimi ile gerçekleştirmek, Organize sanayimizin gelecek dönem hedefleri arasında yer almaktadır. Bu alanlarda sağlayacağımız gelişim ile rekabet gücü daha yüksek ve dünya pazarlarında ihracat hacmini yükseltebilen bir üretim yapısına ulaşacağımıza inanmaktayız. Hükümetimizin belirlemiş olduğu kalkınma stratejilerini ele aldığımızda, temel yatırım ve buna bağlı önceliklerin tamamında Mersin ilinin bu planlamalar dahilinde olduğunu görmekteyiz. Ülkemizin kalkınma hamlesinde, kentimizin reel sektöre dair üstünlükleri, uluslararası ölçekte değerlendirildiğinde Organize Sanayi bölgemizi ve ilimizi belirgin bir şekilde avantajlı hale getirmektedir.

Gururla belirtmek isterim ki her yıl olduğu gibi 2018 yılı içerisinde de, 1 nci ve 2 nci  en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu listelerinde Mersin’i başarı ile temsil eden işletmelerin yer alması ve bu firmaların bünyemizde faaliyet göstermeleri, Organize Sanayi Bölgemizin “sanayi merkezi” unvanını hakkıyla taşımış olduğunun bir göstergesidir. Yakın zamanda tahsislerini yapacağımız 3 ncü Organize Sanayi bölgemiz ve OSB -Otoban bağlantısının faaliyete geçmesi ile birlikte daha güçlü, üretim ve istihdam merkezi bir Organize Sanayi Bölgesi olarak emin adımlarla yola devam edeceğimizden hiç şüphemiz bulunmamaktadır. Bizler Çalışkan ve yatırım hedefleri güden sanayicimizin her zaman yanında olma fikri ile hareket edip kendilerine her türlü desteği sağlamaya çalışıyor ve yanında oluyoruz. Organize Sanayi Bölgeleri arasında üreten ve eğiten örnek bir OSB olarak öne çıkarken, çalışmalarımıza kararlılıkla ve ilk günkü heyecanımızla devam etmekte, sizlerden almış olduğumuz güç ve destek ile planlarımızı birer birer hayata geçirmekteyiz. Bizler için en önemli gurur kaynağı ise böyle bir aile içerisinde yer almaktır.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nin bu noktalara gelmesinde emeği geçen ve katkıda bulunan herkesi kutluyor, 2018 yılı içerisinde bölgede yapmış oldukları çalışmalarından dolayı tüm sanayicilerimize, Müteşebbis Heyet Üyelerine, Yönetim Kurulu Üyelerine, Bölge Müdürüne ve Bölge Müdürlüğü çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyor, yapılan bu hizmetlerin ilimize, bölgemize, ülkemize ve sanayicilerimize katkı sağlamasını temenni ediyorum.

Sabri TEKLİ

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin