Başkan Hakkında

Başkan Hakkında

28 Ağustos 2018 Salı 11078 Gösterim

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, 1964 yılında Mersin'de doğmuştur. Özel Toros Koleji’nden mezun olduktan sonra 1980 yılında ağaç sektöründe iş hayatına başlamıştır. 1992 yılında Tekli Orman Ürünleri, 1996 yılında Ilgın Orman Ürünleri, 1999 yılında Yaren Orman Ürünleri, 2000 yılında Yalçın Orman Ürünleri fabrikalarını, 2002 yılında Ilgın Orman Ürünleri’nin Bursa Yenişehir'de, 2004 yılında  Manisa Alaşehir'de Tekli Orman Ürünleri’nin şubelerini açmış olup, son olarakda İz Pelet Ağaç Orman Ürünleri A.Ş -1- ve İz Pelet Ağaç Orman Ürünleri A.Ş -2- 'inin kurulması ile ayrı ayrı 8 işletmenin kuruculuğunu üstlenmiştir.

2004 yılında Mersin Ahşap, Sandık ve Keresteciler Derneğini (MASKYD) kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüş ve şu an onursal başkan olarak dernekteki çalışmalarına devam etmektedir.

40 yıllık meslek hayatını başarılı bir şekilde devam ettirmekte olan Sabri Tekli, 1999-2015 yılları arası ve 2018 yılından günümüze kadar olan süreçte Mersin Ticaret ve Sanayi Odasında Meclis Üyeliği, 2004-2009 yılları arasında ise Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmıştır. Haziran 2009'dan itibaren de Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarına devam etmekte olup, aynı zamanda Toros Üniversitesi'nde Mütevelli Heyet Üyeliği,  Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu'nda (OSBÜK) Denetim Kurulu Üyeliği, Mersin Ekonomi Platformu'nda Yönetim Kurulu Üyeliği, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit aileleri Vakfı Onursal Üyesi ve  MersinGiad, MESİAD, Metik, İsgev, gibi sivil toplum örgütlerinde de üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır. 2019 Aralık ayında Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfında Fahri Tanıtım Kurulu Başkanı olarak seçilen ve görevi üstlenen Sayın Tekli, evli ve 3 çocuk babası olmasının yanı sıra İz Talya Tekli ve Yaz Tekli adında iki torunu vardır. 

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin