2020 YILI KASIM AYI MÜTEŞEBBİ HEYET TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2020 YILI KASIM AYI MÜTEŞEBBİ HEYET TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

4 Kasım 2020 Çarşamba 506 Gösterim

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Müteşebbis Heyet Kasım ayı toplantısı, Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

MTOSB hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdağan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası temsilcisi Murat Tasgül, MTOSB Yönetim Kurulu Üyeleri Kürşat Haddat, Halit Altun, Safvatullah Işık, Denetim Kurulu Üyeleri Yılmaz Akyüz, Hasan Yıldırım Müteşebbis heyet üyeleri Turgay Altuntaş ve Halil Demirkol katıldı.

Daha önceki toplantılarda alınan kararlarla ilgili bilgi verilen toplantıda, gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Yardım Tırı Uğurlandı

Toplantının ardından depremzedelere ulaştırılmak üzere Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi tarafından hazırlanan yardım tırı, Vali Ali İhsan Su’nun katılımlarıyla Valilik-AFAD Müdürlüğü koordinesinde İzmir’e uğurlandı. Bir tır dolusu gıda kolisi, sanayicilerimizin üretiminde olduğu gıda ürünleri ve temel ihtiyaç temizlik ürünlerinin yanı sıra çok sayıda battaniye malzemelerinden oluşan depremzedelerin kullanımına uygun ürünleri MTOSB Başkanı Sabri Tekli önderliğinde özenle seçen sanayiciler ve firma yetkilileri tek yürek oldu. 

MTOSB Başkanı Sabri Tekli ise, İzmir'de yaşanan depremin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek, zor durumda olan vatandaşların her zaman yanında olduklarını dile getirdi. Başkan Tekli, MTOSB bünyesinde bulunan sanayicilere ve firma yetkililerine yardım tırları için teşekkür etti. Tekli, “Yaşanan felaketten dolayı hepimiz oldukça üzgünüz. Milletimizin en önemli özelliği zor günlerde birlik olmak ve kenetlenmektir. Zor günlerde her zaman olduğu gibi bugünde zorda kalanlara yardıma koşmak hepimizin görevidir. Bu bağlamda yardımlarını esirgemeyen başta sanayicilerimiz olmak üzere herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu acı depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin