MERSİN VALİSİ ALİ İHSAN SU MODEL FABRİKA VE İNOVASYON MERKEZİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

MERSİN VALİSİ ALİ İHSAN SU MODEL FABRİKA VE İNOVASYON MERKEZİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

20 Ekim 2020 Salı 591 Gösterim

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde kısa zamanda faaliyete geçmesi planlanan ve Türkiye’de hem Model Fabrika hem de İnovasyon Merkezi’ni aynı merkezde buluşturacak ilk proje olan MTOSB Model Fabrika ve Yenilik Merkezi’ni Mersin Valisi Ali İhsan Su, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, MTOSB Yönetim Kurulu Üyesi Halit Altun, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz ile birlikte ziyaret ederek hizmet binasında yürütülecek faaliyetler, inşa sürecinde gelinen son durum ve mimari yapı ile ilgili incelemelerde bulundular.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile UNDP’nin koordinasyonunda, MTOSB ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, 3 bin 800 metrekare alan üzerine kurulması planlanan ve Sanayicilerin üretimlerine yönelik inovasyon ve verimlilik süreçlerine rehberlik etmesi amaçlanan Merkez’de Elektrik- Elektronik, Tasarım, Prototipleme ve Makine atölyelerinin yanı sıra  kiralanabilir ofisler, mentör odalarının yer alacağı yalın üretim teknikleri ile beraber son teknoloji makine ve ekipmanlarla uygulamalı olarak sanayicilere verimliliği arttırmak rekabetçi iş gücünü arttırmak maksadıyla faaliyet gösterecektir.

Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi ziyareti sonrasında MTOSB – Otoban bağlantı yolunu ziyaret eden Vali İhsan Su ve MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’ye İncelemeleri sırasında Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Fidan’ın yanı sıra; MTOSB Yönetim Kurulu Üyesi Safvatullah Işık, Bölge Müdürü Halil Yılmaz ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

Sayköy Mevkii’ndeki Organize Sanayi Bölgesi-Ashab-ı Kehf otoban bağlantı yolunda incelemelerde bulunarak yapılması planlanan çalışmalar hakkında Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Fidan ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan heyet, MTOSB - Otoban bağlantı yolu incelemeleri sonrasında, 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ve MTOSB’ye hizmet verecek olan heliport (Helikopter Pisti) inşaat alanını gezerek yetkililerden bilgi alan Vali Ali İhsan Su, MTOSB'de gösterdikleri  çalışmalar sebebiyle MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’ye teşekkürlerini ifade ettiler.

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin