Yönetim Kurulu

28 Ağustos 2018 Salı 13593 Gösterim
Sabri TEKLİ / Yönetim Kurulu Başkanı

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, 1964 yılında Mersin'de doğmuştur. Özel Toros Koleji’nden mezun olduktan sonra 1980 yılında ağaç sektöründe iş hayatına başlamıştır. 1992 yılında Tekli Orman Ürünleri, 1996 yılında Ilgın Orman Ürünleri, 1999 yılında Yaren Orman Ürünleri, 2000 yılında Yalçın Orman Ürünleri fabrikalarını, 2002 yılında Ilgın Orman Ürünleri’nin Bursa Yenişehir'de, 2004 yılında  Manisa Alaşehir'de Tekli Orman Ürünleri’nin şubelerini açmış olup, son olarakda İz Pelet Ağaç Orman Ürünleri A.Ş -1- ve İz Pelet Ağaç Orman Ürünleri A.Ş -2- 'inin kurulması ile ayrı ayrı 8 işletmenin kuruculuğunu üstlenmiştir.

2004 yılında Mersin Ahşap, Sandık ve Keresteciler Derneğini (MASKYD) kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüş ve şu an onursal başkan olarak dernekteki çalışmalarına devam etmektedir.

40 yıllık meslek hayatını başarılı bir şekilde devam ettirmekte olan Sabri Tekli, 1999-2015 yılları arası ve 2018 yılından günümüze kadar olan süreçte Mersin Ticaret ve Sanayi Odasında Meclis Üyeliği, 2004-2009 yılları arasında ise Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmıştır. Haziran 2009'dan itibaren de Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarına devam etmekte olup, aynı zamanda Toros Üniversitesi'nde Mütevelli Heyet Üyeliği,  Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu'nda (OSBÜK) Denetim Kurulu Üyeliği, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit aileleri Vakfı Onursal Üyesi, Mersin Ekonomi Platformu'nda Yönetim Kurulu Üyeliği ve  MersinGiad, MESİAD, Metik, İsgev, gibi sivil toplum örgütlerinde de üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır. 2019 Aralık ayında Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfında Fahri Tanıtım Kurulu Başkanı olarak seçilen ve görevi üstlenen Sayın Tekli, evli ve 3 çocuk babası olmasının yanı sıra İz Talya Tekli adında bir kız torunu vardır. 

 

Veysel MEMİŞ / Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1986 yılında Muş ‘da doğdu. İlk, orta ve lise yıllarını Mersin’de tamamladı. Üniversite eğitimini, İstanbul’da işletme İngilizce bölümünde tamamladıktan sonra Londra’da yöneticilik üzerine eğitim almıştır. 2010 yılında askerlik görevini ifa ettikten sonra aile şirketleri olan Tat Bakliyat firmasında üretim bölümde iş hayatına başlamıştır. Çeşitli departmanlar da çalıştıktan sonra şuan Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. 2012 yılında lojistik alanda hizmet etmek amacıyla kurulan Tatlog Lojistik şirketinin idaresini alan ve gelişmesi için büyük gayret gösteren Memiş, bazı kurumlardan Tatlog lojistikte gösterdiği başarılardan dolayı 2014 ve 2015 yıllarında Yılın Genç iş adamı olarak seçilmiştir. MTOSB’ de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Aynı zamanda; Akib Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri ihracatçı birliğinde Yönetim Kurulu Üyesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve TOBB Mersin ili Genç Girişimciler Kurulunda Başkan Yardımcılığı görevlerini halen sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk sahibidir.

 

 

Halit ALTUN / Yönetim Kurulu Üyesi

1965 Yılında Urfa Akçakale’de doğmuştur. İlköğretim eğitimini Şanlıurfa da, Ortaöğrenimini İskenderun Cumhuriyet Lisesinde, Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesinde tamamlamıştır.Askerlik görevi sonrasında ticarete hayatına giren Sayın Altun, Otomotiv alanında yedek parça ve motor yağ ve filtreleri alanında uluslararası firmaların 10 yıl süresince distrübütörlüğünü yapmış bulunmaktadır. 2001 yılında satışında bulunduğu ürünleri imal etme düşüncesiyle üretim ve sanayi sektörüne giriş yapan Sayın Altun, 2002 yılında ilk fabrikasını kurmuş ve 2003 yılında ise motor yağı gresi üretim fabrikası ile üretim faaliyetlerine ilk adımı atmıştır. İstanbul ve Mersin’de bu alanda iki fabrikaya sahip olan Halit Altun, bu sektördeki üretimlerine devam etmektedir. Evli ve bir kız çocuğu olan Sayın Altun, yeni yatırım ve projeler üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

 

M. Kürşat HADDAT / Yönetim Kurulu Üyesi

22-03-1963  yılında  MERSİN’de doğmuştur. Annesi Anamur ve Babası ise Tarsus'lu olan Sayın Haddat   ilk ve ortaöğremini  Mersin’de  tamamlamıştır. 12-EYLÜL-1980’den sonra  Dicle Üniversitesi  Fizik bölümünü bitiren Sayın Haddat  Almanya’da çeşitli bilimsel araştırmalar ve projeler üzerinde çalıştıktan sonra  Türkiye’ye dönerek  yedek subay  olarak vatani hizmetini tamamlamıştır. 1989 yılında  ailesinin faaliyet konusu olan sanayiye yönelerek iş hayatına başlamıştır. 1989 yılında babasının Demokrat Parti  misyonuna dahil olması ve milletvekili aday adayı olmasının etkisi ile  Siyaset hayatında rol alan Sayın Haddat, birçok siyasi partide aktif olarak faaliyet göstermiştir. Siyasi partilerde üst düzey yöneticilik, il başkanlığı, genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Kürşat Haddat, 2008 yılında en başarılı siyaset  adamı yarışmasına aday gösterilmiştir. Mersin Organize Sanayi bölgesinde Türk çimento sanayine uluslararası alanda fark yaratacak ve pazar  kazandıracak inovatif üretimler yapmakta olan Sayın Haddat, 2011 yılında Akparti’den Mersin Milletvekili  aday adayı olmuştur. Sayın Haddat, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi , Mersin Üniversitesi Teknopark (TECNOSCHOPE) ve Mersin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.  Mersin Sanayi Odası kurulmasına öncülük eden Sayın Haddat, Çevreye duyarlı Sanayicilerden oluşan Yeşil Üreticiler Derneği (YÜD) tüzüğünü ve kuruculuğunu yapmak üzere çalışmalarına  başlamış bulunmaktadır.  Sayın Haddat, Evli ve 3 çocuk  babasıdır .

Safvatulah IŞIK / Yönetim Kurulu Üyesi
   

 

Yılmaz AKYÜZ / Denetim Kurulu Üyesi

1965 Bitlis’in Güroymak İlçesinde dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini Güroymak’ta, ortaöğrenim eğitimini ise İstanbul’da tamamlamıştır. 1993 yılından bugüne kadar devam eden farklı sektörlerde ticaret hayatının içerisinde bulunmaktadır. Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış olduğu Akyüzler Alüminyum Üretim A.Ş firması, 2010 yılından bu yana Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet göstermektedir.

 

Hasan YILDIRIM / Denetim Kurulu Üyesi

23.08.1975 tarihinde Adıyaman’ın Gerger ilçesinde doğmuştur. İlköğrenimini Çocukluk yıllarında taşındığı Tarsus İlçesinde tamamlayan Yıldırım, Babası Ahmet Yıldırım’ı küçük yaşlarda kaybetmesinin ardından 1981 yılında ağabeyi ile önce yüncü sonra manifatura dükkanı açarak ticaret hayatına girmiştir. 1989 yılına kadar bu alanda faaliyet gösteren Yıldırım, 1995 yılında PERON tekstil mağazasını açmışlar ve 2000 yılına gelindiğinde Gaziantep ilinde PERON tekstil şubelerini  açarak bu alandaki  çalışmalarını genişletmişlerdir. 2010 yılı içerisinde yeni bir yatırım odağı olarak, 200 kişinin istihdam edildiği Yılbor boru Plastik fabrikasını kurmuşlardır. Cashmere Mevsim İnşaat, Peron Tekstil, Dört Mevsim Şirketler grubu, Yılbor Boru ve Plastik, Yılenerji ve Gayrimenkul şirketlerinin kuruculuğunu yapan Sayın Yıldırım şirketlerinde yaklaşık 1500 kişiyi istihdam etmektedir.

 

 

 

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin