Yönetim Kurulu

28 Ağustos 2018 Salı 2688 Gösterim
Sabri TEKLİ / Yönetim Kurulu Başkanı

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, 1964 yılında Mersin'de doğmuştur. Özel Toros Koleji’nden mezun olduktan sonra 1980 yılında ağaç sektöründe iş hayatına başlamıştır. 1992 yılında Tekli Orman Ürünleri, 1996 yılında Ilgın Orman Ürünleri, 1999 yılında Yaren Orman Ürünleri ve 2000 yılında da Yalçın Orman Ürünleri fabrikalarını, 2002 yılında Ilgın Orman Ürünleri’nin Bursa Yenişehir'de ve 2004 yılında da Manisa Alaşehir'de Tekli Orman Ürünleri’nin şubelerini açarak sektöründe ayrı ayrı 6 işletmenin kuruculuğunu üstlenmiştir.

2004 yılında Mersin Ahşap, Sandık ve Keresteciler Derneğini (MASKYD) kurarak 10 yıl başkanlığını yürütmüş ve şu an onursal başkan olarak dernekteki çalışmalarına devam etmektedir.

39 yıllık meslek hayatını başarılı bir şekilde devam ettirmekte olan Sabri Tekli, 1999-2015 yılları arası Mersin Ticaret ve Sanayi Odasında Meclis Üyeliği, 2004-2009 yılları arasında ise Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmıştır. Haziran 2009'dan itibaren de Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarına devam etmekte olup, aynı zamanda Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşunda (OSBÜK) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü, MersinGiad, MESİAD, Metik, İsgev, Morskud gibi sivil toplum örgütlerinde de üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Orhan KAHVECİ / Yönetim Kurulu Başkanı Vekili
26.07.1960 Mersin doğumlu olan Sayın Orhan Kahveci, İlk ve Orta öğretimimi Mersin’de tamamlamıştır. 1982 yılı Marmara üniversitesi’nden mezun olan Sayın Kahveci, 20 yıl profesyonel olarak Koç gurubunda çalışmıştır. 2005 yılında kurmuş olduğu Teknopanel A.Ş. de yönetim kurulu üyesidir ve şirketin Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

 

Güral SAVAŞTÜRK / Yönetim Kurulu Üyesi
  24.05.1969 Uşak’ta doğmuştur. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği’nden mezun olmuştur. Evli ve 2 çocuk sahibidir. Şişecam ailesinde 06.05.1994 yılında çalışmaya başlamış olup, çeşitli kademelerde görev almıştır. 20.08.2013 tarihinden bu yana Trakya Cam Mersin Fabrikası Fabrika Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

M. Kürşat HADDAT / Yönetim Kurulu Üyesi
22-03-1963 yılında MERSİN’de doğmuştur. Annesi Anamur ve Babası ise Tarsus'lu olan Sayın Haddat ilk ve ortaöğremini Mersin’de tamamlamıştır. 12-EYLÜL-1980’den sonra Dicle Üniversitesi Fizik bölümünü bitiren Sayın Haddat Almanya’da çeşitli bilimsel araştırmalar ve projeler üzerinde çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönerek yedek subay olarak vatani hizmetini tamamlamıştır. 1989 yılında ailesinin faaliyet konusu olan sanayiye yönelerek iş hayatına başlamıştır. 1989 yılında babasının Demokrat Parti misyonuna dahil olması ve milletvekili aday adayı olmasının etkisi ile Siyaset hayatında rol alan Sayın Haddat, birçok siyasi partide aktif olarak faaliyet göstermiştir. Siyasi partilerde üst düzey yöneticilik, il başkanlığı, genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Kürşat Haddat, 2008 yılında en başarılı siyaset adamı yarışmasına aday gösterilmiştir. Mersin Organize Sanayi bölgesinde Türk çimento sanayine uluslararası alanda fark yaratacak ve pazar kazandıracak inovatif üretimler yapmakta olan Sayın Haddat, 2011 yılında Akparti’den Mersin Milletvekili aday adayı olmuştur. Sayın Haddat, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi , Mersin Üniversitesi Teknopark (TECNOSCHOPE) ve Mersin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Mersin Sanayi Odası kurulmasına öncülük eden Sayın Haddat, Çevreye duyarlı Sanayicilerden oluşan Yeşil Üreticiler Derneği (YÜD) tüzüğünü ve kuruculuğunu yapmak üzere çalışmalarına başlamış bulunmaktadır. Sayın Haddat, Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Halit ALTUN / Yönetim Kurulu Üyesi
1965 Yılında Urfa Akçakale’de doğmuştur. İlköğretim eğitimini Şanlıurfa da, Ortaöğrenimini İskenderun Cumhuriyet Lisesinde, Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesinde tamamlamıştır. Askerlik görevi sonrasında ticarete hayatına giren Sayın Altun, Otomotiv alanında yedek parça ve motor yağ ve filtreleri alanında uluslararası firmaların 10 yıl süresince distrübütörlüğünü yapmış bulunmaktadır. 2001 yılında satışında bulunduğu ürünleri imal etme düşüncesiyle üretim ve sanayi sektörüne giriş yapan Sayın Altun, 2002 yılında ilk fabrikasını kurmuş ve 2003 yılında ise motor yağı gresi üretim fabrikası ile üretim faaliyetlerine ilk adımı atmıştır. İstanbul ve Mersin’de bu alanda iki fabrikaya sahip olan Halit Altun, bu sektördeki üretimlerine devam etmektedir. Evli ve bir kız çocuğu olan Sayın Altun, yeni yatırım ve projeler üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

 

Yılmaz AKYÜZ / Denetim Kurulu Üyesi
1965 Bitlis’in Güroymak İlçesinde dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini Güroymak’ta, ortaöğrenim eğitimini ise İstanbul’da tamamlamıştır. 1993 yılından bugüne kadar devam eden farklı sektörlerde ticaret hayatının içerisinde bulunmaktadır. Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış olduğu Akyüzler Alüminyum Üretim A.Ş firması, 2010 yılından bu yana Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet göstermektedir.

 

Hasan YILDIRIM / Denetim Kurulu Üyesi
23.08.1975 tarihinde Adıyaman’ın Gerger ilçesinde doğmuştur. İlköğrenimini Çocukluk yıllarında taşındığı Tarsus İlçesinde tamamlayan Yıldırım, Babası Ahmet Yıldırım’ı küçük yaşlarda kaybetmesinin ardından 1981 yılında ağabeyi ile önce yüncü sonra manifatura dükkanı açarak ticaret hayatına girmiştir. 1989 yılına kadar bu alanda faaliyet gösteren Yıldırım, 1995 yılında PERON tekstil mağazasını açmışlar ve 2000 yılına gelindiğinde Gaziantep ilinde PERON tekstil şubelerini açarak bu alandaki çalışmalarını genişletmişlerdir. 2010 yılı içerisinde yeni bir yatırım odağı olarak, 200 kişinin istihdam edildiği Yılbor boru Plastik fabrikasını kurmuşlardır. Cashmere Mevsim İnşaat, Peron Tekstil, Dört Mevsim Şirketler grubu, Yılbor Boru ve Plastik, Yılenerji ve Gayrimenkul şirketlerinin kuruculuğunu yapan Sayın Yıldırım şirketlerinde yaklaşık 1500 kişiyi istihdam etmektedir.

 

Veysel MEMİŞ / Müteşebbis Heyet Üyesi
1986 yılında Muş‘da doğdu. İlk, orta ve lise yıllarını Mersin’de tamamladı. Üniversite eğitimini, istanbul’da işletme İngilizce bölümünde tamamladıktan sonra Londra’da yöneticilik üzerine eğitim almıştır. 2010 yılında askerlik görevini ifa ettikten sonra aile şirketleri olan Tat Bakliyat firmasında üretim bölümde iş hayatına başlamıştır. Çeşitli departmanlar da çalıştıktan sonra şuan Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. 2012 yılında lojistik alanda hizmet etmek amacıyla kurulan Tatlog Lojistik şirketinin idaresini alan ve gelişmesi için büyük gayret gösteren Memiş, bazı kurumlardan Tatlog lojistikte gösterdiği başarılardan dolayı 2014 ve 2015 yıllarında Yılın Genç iş adamı olarak seçilmiştir. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. 2012 yılında Tobb Mersin ili Genç Girişimciler Kurulunda Başkan Yardımcılığına seçilmiş ve görevini halen sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk sahibir.

 

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin