MTOSB BAŞKANI SABRİ TEKLİ: ÜRETİM DURMADI, DURMAYACAK

MTOSB BAŞKANI SABRİ TEKLİ: ÜRETİM DURMADI, DURMAYACAK

22 Mayıs 2020 Cuma 925 Gösterim

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Covid-19 salgını boyunca üretime ara vermediklerinin altını çizerek, ‘Bizim bayramımız üretim. Bizim için üretime ara vermediğimiz her gün bayram. Pandemi boyunca olduğu gibi, sonrasında da üretimimize ara vermeden devam edeceğiz’ dedi.

Kısa adı MTOSB olan Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, ‘Pandemi boyunca üretime kesintisiz devam ettik. Üst düzey önlemlerini alan fabrikalarımız, gerek termal kameralar ya da ateş ölçerler ile gerek dezenfektanlar, maske ve eldivenler ile işçi sağlığını ön planda tutarak çalışmalarını sürdürdüler. Pandemi boyunca istihdam rakamlarımızda düşüş gözlemlenmediği gibi, ihracatımız da devam etti. Enerji tüketim rakamlarımızda da gözle görülür ciddi bir düşüş olmadı. Burada tüm sanayicilerimizi özverilerinden dolayı kutluyorum. Hepsi büyük bir özveri ile çalışarak ülke ekonomimize katkı sağlamayı sürdürdü’ dedi.

‘SANAYİCİMİZ VE ÜLKEMİZ BÜYÜK İŞ BAŞARDI’

‘Pandemi boyunca tüm ülkeler kendisini dış dünyaya kapattı’ diyerek sözlerini sürdüren Tekli, ‘Tüm dünyada ve ülkemizde hayatın durduğu bu süreçte Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi sanayicilerimiz büyük bir iş başararak, devletimizden aldığı güç ile üretime sonuna kadar devam etti. Kısa çalışma ödeneği gibi önemli destekler alan sanayicilerimiz, devletimizin gücünü sonuna kadar yanında hissetti. Maske ve eldiven konusunda da sonuna kadar destekçimiz olan Mersin Valiliğimiz’e buradan bir kes daha teşekkür etmek istiyorum’ dedi.

‘BAYRAM SONRASINDA DA ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK’

Başkan Tekli son olarak, ‘Ramazan Bayramı ve sonrasında da çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek. Biz ülkemize güveniyor, yatırım yapmaya devam ediyoruz. Sanayicilerimiz güçlerini bir kez daha sahaya yansıttılar. 3. Bölge’de çalışmalarımızın sonuna geldik. Pandemi döneminde bile sanayicimiz yatırımlarına devam ederek ülkemize olan güvenimizi sahaya da yansıttı. Covid-19 salgınının tüm dünyayı bir an evvel terk etmesini temenni ederken, ülkemizin, Mersinliler’in ve tüm sanayicilerimizin Ramazan Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum’ ifadelerini kullandı. 

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin