OSBÜK YÖNETİMİ, CUMHURBAŞKANI' ERDOĞAN'IN KATILIMLARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘OKULLARDAN YARINLARA’ PROGRAMINA KATILDI

OSBÜK YÖNETİMİ, CUMHURBAŞKANI' ERDOĞAN'IN KATILIMLARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘OKULLARDAN YARINLARA’ PROGRAMINA KATILDI

25 Şubat 2020 Salı 520 Gösterim

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Başkanı Memiş Kütükcü, OSBÜK Denetim Kurulu Üyesi Sabri Tekli ve OSBÜK Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle düzenlenen Okullardan Yarınlara programına katıldı. OSBÜK’ün organizasyonuyla 100’ün üzerinde OSB Başkanının da iştirak ettiği programda, OSB’ler bağış kampanyasına yoğun destek verdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltanın da katılımları ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen programda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, imkanı olan hayırsever vatandaşları yurt genelinde derslik ve okul yapımı için bağışta bulunmaya davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti: “Hükümete geldiğimizde eğitim-öğretimi en başa yerleştirdik. Her aşamada ülkemizin eğitim öğretim alt yapısını ve insan gücünü fevkalade güçlendirdik. Üniversite sayımızı ve öğrenci sayımızı yükselttik. Zorunlu eğitimi 12 yıla çıkardık. Bugüne kadar ücretsiz dağıttığımız kitap sayısı 3 milyar adedi geçmiştir. Maddi imkanı el vermeyen ailelerin çocuklarına destek veriyoruz. Hiçbir evladımızın eğitimden mahrum kalmaması için gereken gayreti gösterdik. Bugün ülkemizde 18 milyonu aşkın öğrencimiz eğitim alıyor. Milli Eğitim Bakanlığımızın 13 bin yeni okula ihtiyacı bulunuyor, bazı okullar da güçlendirilmeli. Yardımlarda deprem riski yüksek olan yerlerdeki okullara öncelik vermeliyiz.”

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin