MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI BÖLGEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI BÖLGEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

30 Aralık 2019 Pazartesi 1534 Gösterim

Mesleki eğitimde karşılaşılan sorunlara ilişkin çalışmalar yapmak ve çözüm önerileri geliştirmek amacıyla, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü ve İşkur  ile Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli'nin yanı sıra, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz, Müdür Yardımcısı Pınarr Özal Kanık, İşkur İl Müdür V. Halil Bozkurt İşkur yetkilileri M. Lütfi Emre, Beril Alyamaç, Abdurrahim Algün, Kubilay Baransel, Erkan Şanlı, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri Oğuzhan Tülücü, Yılmaz Gündoğan, Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yetkilisi Zeki Urhan, MErsin Deniz Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yetkilisi Hüseyin İlhan Nacaroğlu, MTOSB İnsan Kaynakları Personeli Cennet Göktekin katılım sağladı. 

İlimizde yer alan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin eğitim faaliyetleri ve karşılaştıkları sorunların değerlendirildiği toplantıda, kurumlar arası işbirliğinin arttırılması, mesleki eğitimin güçlendirilmesi konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

MTOSB İdari Hizmet binasında gerçekleştirilen toplantı sonrası Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden heyet, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve öğretmenlerden, öğrencilerin yürüttüğü projelerle ilgili bilgi aldılar. Okulumuz öğrencilerinin yaptığı model uçak ve Ekim ayında Mersin'de gerçekleştirilen FRC Robotik kodlama Off Season yarışması hakkında R3D3 takımını ziyaret ederek öğrencilerden bilgi alan heyet, okul laboratuvarlarını, atölyelerini ve biyoloji serasını ziyaret ettiler.

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin