2019 YILI ARALIK AYI MÜTEŞEBBİS HEYET TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2019 YILI ARALIK AYI MÜTEŞEBBİS HEYET TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

16 Aralık 2019 Pazartesi 1329 Gösterim

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Müteşebbis Heyet Aralık Ayı olağan toplantısı Vali Ali İhsan SU başkanlığında gerçekleştirildi.

MTSOB İdari binasında gerçekleştirilen toplantıya Vali Ali İhsan SU'nun yanı sıra; MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Tarsus Belediyesi Başkanı Haluk Bozdoğan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi Murat Tasgül, Mesiad Temsilcisi Safvatullah Işık, MTOSB Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Kahveci, Halit Altun, M. Kürşat Haddat, Veysel Memiş, MTOSB Denetim Kurulu Üyeleri Hasan Yıldırım, Yılmaz Akyüz ve Müteşebbis Heyet Üyesi Turgay Altuntaş katılım sağladılar.

MTOSB idari hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıda, Ekim ve Kasım ayları içerisinde alınan Yönetim Kurulu kararları gözden geçirildi ve gündem maddeleri görüşülerek, karara bağlandı.

 

İz Pelet Endüstriyel Talaş Üretim A.Ş. İkinci Fabrikasının Açılışı Vali Su’nun Katılımıyla Gerçekleştirildi

Gerçekleştirilen Müteşebbis heyet toplantısı öncesinde. 2018 yılında Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde (MTOSB) faaliyete geçen ve ahşap atıklarını ileri teknoloji makine parkuru ile imalat, enerji ve yetiştiricilik sektöründe üretimleri ile değerlendiren İz Pelet Endüstriyel Talaş Üretim Anonim Şirketi ikinci fabrikasının açılışı Vali Ali İhsan Su’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’nin de eşlik ettiği açılışta, ahşap atıklarından sunta MDF, sıkıştırılmış talaş ve yetiştiricilik sektöründe kullanılan ürünlerin üretiminin yapıldığı fabrikada incelemelerde bulunan Vali Ali İhsan Su, 30 kişiye istihdam sağlayan tesis hakkında firma yetkilisi Tufan Ballı'dan bilgiler alarak, işçilerle bir süre sohbet etti.

Yaptığı incelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Vali Su, Mersin’in bulunduğu konum itibariyle üretim tesisleri ve fabrikaların kurulması ve ürünlerin pazarlanması bakımından son derece avantajlı olduğunu belirterek, üretimin bölge ekonomisine ve istihdama sağladığı katkıya dikkat çekti. Vali Ali İhsan Su, pelet üretim tesisi ikinci fabrikasının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederek sözlerini noktaladı.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin