TARSUS GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİMİ BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİ

TARSUS GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİMİ BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİ

5 Aralık 2019 Perşembe 1118 Gösterim

Tarsus Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emre Geçim, Cemiyet Yöneticileri Cemal Dolaşmaz, Ali Salgıt, Recep Hüdai Ünal ve Üyeler Timuçin Bağcı, Mehmet Doğru Gider, Cemiyet olarak gerçekleştirilen bir dizi ziyaretler kapsamında, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve MTOSB Basın Danışmanı Burak Karataş ile bir araya geldi.
MTOSB İdari hizmet binasında gerçekleştirilen ziyarette, Bölge ve Ülke ekonomisinde büyük önem arz eden MTOSB’nin halihazırda durumu ile yapılan büyüme hamlelerine ilişkin konularda sohbet edilerek, görüş alışverişinde bulunuldu.

Organize Sanayi Kurulmasının oldukça zorlu bir süreç olduğunu, bu anlamda da Mersin Tarsus OSB’nin kurulmasında emekleri olanları şükranlarını sunduğunu dile getiren Başkan Tekli, MTOSB 3, 4 ve 5. Bölgelere ilişkin bir çok bilgilendirmede bulunarak, “Bütün sanayi yatırımlarının yapılacağı yerdir Mersin ve Lojistik merkez konumuyla, Limanı ve serbest bölgesiyle sanayileşmede en uygun yerdir” şeklinde bölgede yapılacak kamuya ve özel şirketlere ait yatırımlara değindi.

MODEL FABRİKA KONUSUNDA ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLÜYOR

MTSO ve MTOSB işbirliği ile model fabrika konusunda çalışmaların yürütüldüğünü Tarsus Gazeteciler Cemiyeti Mensubu Gazetecilere ifade eden Başkan Tekli, “Türkiye üreten bir ülke, sanayisi ile sebzesi, meyvesi ile üretiyor. Sanayicisi, çiftçisi üretiyor. Biz çalışkan bir milletiz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) teknik işbirliği ile yürütülen ve Onuncu Kalkınma Planı (2014-2018) Üretimde Verimliliğin Artırılması Programı Eylem Planı kapsamında yürütülen projeyi yerinde inceleyen heyet, Mersin’de kurulması planlanan Model Fabrika ile ilgili, geçtiğimiz aylarda MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Darıcı, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcısı Pınar Özal Kanık ve MTSO Genel Sekreteri Abdulkadir Dölek Ankara Sanayi Odası’nın (ASO) uygulama ortağı olarak yer aldığı Türkiye’nin ilk Model Fabrikası olma özelliğini taşıyan Ankara Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi projesini ziyaret ettik. Yöneticilerimizin himayesinde, ekiplerimiz tarafından yürütülen çalışmalarda aralıksız sürüyor.” dedi.
 

-TEKLİ EĞİTİMİN ÖNEMİNE VURGU YAPTI
MTOSB'de öğretim süresi 4 yıl olan Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri olduğunu,. eğitim ve idari kadrolarının yanı sıra sanayicilerin işbaşı eğitim(staj) safhasındaki destekleri ile adrese teslim personel yetiştirdiklerini ziyaret sırasında ifade eden Başkan Tekli, eğitiminin önemine vurgu yaptı.
Tekli, "Bu okulumuzdan 640 mezun verdik, tamamının nerede, çalışıyor mu çalışmıyor mu, çalışıyorsa nerede hangi pozisyonda çalıştığını tutan bir veritabanı oluşturduk. Veri ve CV havuzundan yararlanarak, sanayicilerimizin istihdam taleplerine göre, MTOSB İnsan Kaynakları birimindeki uzmanların yönlendirmesi ve birebir takipleri ile mezun öğrencilerimizi işe yerleştiriyoruz.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin