MTOSB VE TARSUS ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

MTOSB VE TARSUS ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

3 Aralık 2019 Salı 1540 Gösterim

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) ve Tarsus Üniversitesi arasında ‘İşbirliği Protokolü’ imzalandı.

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın’ın imzaladığı protokol ile Tarsus Üniversitesi ve Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nin işbirliğinin geliştirilmesi hedefleniyor. 

Bölgedeki işletmelerin yenilikçilik, araştırma ve geliştirme içeren projeler yoluyla gelişimine destek olmak ve dolayısıyla bölge ekonomisine katkı sağlamak adına MTOSB ile Tarsus Üniversitesi arasında imzalanan protokol’ün yanı sıra bölgedeki eğitim imkanları konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu. MTOSB İdari hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, MTOSB Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Haddat, Denetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım, Bölge Müdürü Halil Yılmaz, Tarsus Üniversitesi Havacılık ve Uzay Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kasım Ocakoğlu, Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Araştırma Ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Sami Süygün, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Öğretim üyesi Veysel Alcan ve Lisansüstü eğitim Enstitüsü Müdürü Doç.Dr. Osman Özkendir katılım sağladı.

Toplantı sonrası Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden heyet, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve öğretmenlerden, öğrencilerin yürüttüğü projelerle ilgili bilgi aldılar. Okul öğrencilerinin yaptığı model uçak ve Ekim ayında Mersin'de gerçekleştirilen FRC Robotik kodlama Off Season yarışması hakkında R3D3 takımını ziyaret ederek öğrencilerden bilgi alan heyet, okul laboratuvarlarını, atölyelerini ve biyoloji serasını ziyaret ettiler

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin