MTOSB YENİLİK MERKEZİ HİZMET KATALOĞU VE UYGULAMA PLANI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MTOSB YENİLİK MERKEZİ HİZMET KATALOĞU VE UYGULAMA PLANI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

19 Kasım 2019 Salı 1545 Gösterim

            Mersin ve Adana illerinde kurulacak Yenilik Merkezi projelerine yönelik oluşturulan hizmet kataloğu ve uygulama planı değerlendirme toplantısı MTOSB idari hizmet binasında gerçekleştirildi.

Toplantıya MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’nin yanı sıra, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Verimlilik Dairesi Genel Müdürü Mustafa Kemal Akgül, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Çay, MTSO Genel Sekreteri Abdulkadir Dölek, Projeler Müdürü Fevzi Filik, Adana Sanayi Odası Genel Sekreteri Bora Kocaman, Projeler Sorumlusu Gülhan Özdemir, UNDP Proje Uzmanı İbrahim Toraman, Ezgi Arslan, ÇKA Proje Uygulama Birimi Başkanı Ahmet Rıfat Duran, Çukurova TTO Yusuf Ziya Halefoğlu, Selçuk Çolak, PWC proje yetkilileri Akif Koç, Nur Gürbüz, Hanzade Sarıçiçek, Osman Atanur, Yasin Babahanoğlu ve IDI Danışmanlık yetkilisi Yasemin Erdal katılım sağladı.

Adana-Mersin Yenilik Merkezleri projesi kapsamında iş Planlarının geliştirilmesi ve Hizmet Modelinin oluşturulması amacıyla yerel aktörlerin ve firmaların görüş ve değerlendirmelerini yansıtan çalışmalar gerçekleştirilmiş olup, bu çalışmalar sonucunda Adana-Mersin illeri için belirlenen odak sektörlerdeki KOBİ’leri yenilik süreçlerinde desteklemek amacıyla Merkezin vereceği hizmetlere yönelik bir çerçeve oluşturuldu.

 Merkez için önerilen hizmetlerin görüşüldüğü toplantıda, Merkezi yönetecek kurum/kişilere yol göstermesi amacıyla bir “Yenilik Merkezi Hizmet Kataloğu” ve Uygulama Planı hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Toplantı öncesinde, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden heyet, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve öğretmenlerden, öğrencilerin yürüttüğü projelerle ilgili bilgi aldılar. Okulumuz öğrencilerinin yaptığı model uçak ve Ekim ayında Mersin'de gerçekleştirilen FRC Robotik kodlama Off Season yarışması hakkında R3D3 takımını ziyaret ederek öğrencilerden bilgi alan heyet, okul laboratuvarlarını, atölyelerini ve biyoloji serasını ziyaret ettiler.

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin