TİYATRO SANATÇISI METİN YILDIZ BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİ

TİYATRO SANATÇISI METİN YILDIZ BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİ

15 Kasım 2019 Cuma 1598 Gösterim

Tiyatro sanatçısı Metin Yıldız, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz ile söyleşi kapsamında bölgemizi ziyaret etti.

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli , Bölge Müdür Yardımcısı Pınar Özal Kanık'ın karşıladığı tiyatro oyuncusu Metin YILDIZ, MTOSB Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu'nda öğrencilerle gerçekleştirilecek söyleşi öncesi Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek,  okulumuz hakkında MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli'den bilgiler aldı. Okulumuzun yaptığı model uçak ile kısa bir gezinti deneyimleyen Metin Yıldız, Ekim ayında Mersin'de gerçekleştirilen FRC Robotik kodlama Off Season yarışması hakkında R3D3 takımını ziyaret ederek takım kaptanı Mısra Demirci'den bilgiler aldı. Öğrencilerin gerçekleştirdiği projelerle fark yarattıklarını belirten Metin Yıldız, ufku açık, yaratıcı gençlerle birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu belirtti. 

 

Özel Şişecam MTAL ziyareti sonrasında MTOSB Konferans Salonunda düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya gelen Yıldız, birbirinden komik esprilerle öğrencilerin eğlenceli dakikalar yaşaması sebep oldu. Kendilerine hedefler belirlemelerini ve bu hedeflere ulaşmak için gayret göstermelerini dile getiren Metin Yıldız, kendi başarı hikayesine uzanan yoldan kısa kesitler anlattı. Öğrencilerle yakaladığı sinerjiden ve  öğrencilerin gözlerinde gördüğü ışıktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. 

Söyleşide öğrencilerimizin sorularını yanıtlayan YILDIZ  "Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi benim için ayrı bir yere sahip. Sizlerle bir kere daha bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyim. Okulda yapmış olduğunuzu gördüğüm proje ve fikirlerden etkilendim. Her geçtiğimiz yıl yeni çalışmalarınızı gördükçe mutluluk duyuyor ve geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize güvenimiz bir kez daha artıyor"  ifadeleriyle öğrencilerimiz ile yeniden söyleşi gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti belirtti.

Göstermiş oldukları ilgi nedeniyle MTSOB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli'ye teşekkürlerini ifade eden Metin Yıldız, öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çekildikten sonra bölgemizden ayrıldı.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin