MTOSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI SABRİ TEKLİ, 8. GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ SEMPOZYUMU VE SERGİSİ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILIM SAĞLADI

MTOSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI SABRİ TEKLİ, 8. GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ SEMPOZYUMU VE SERGİSİ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILIM SAĞLADI

8 Kasım 2019 Cuma 1474 Gösterim

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Mersin Şubesi tarafından düzenlenen 8.Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu ve Sergisi açılış töreni Vali Ali İhsan Su ve MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’nin yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Akar Tülücü, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, ilçe belediye başkanları, il müdürleri, sektör temsilcileri, akademisyenler ve Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Vali Ali İhsan Su ve protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek 8.Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu ve Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Güneş enerjisi sistemlerinin sergilendiği stantların gezilmesiyle devam eden programda daha sonra sempozyuma geçildi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından sempozyum çerçevesinde düzenlenen solar robotik kodlama projesinde dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.   

8.Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu ve Sergisi’nin 9 Kasım’a kadar Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebileceği bildirildi.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin