FRC MERSİN OFF SEASON 2019 LİSELER ARASI ROBOTİK TURNUVASI MERSİN’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

FRC MERSİN OFF SEASON 2019 LİSELER ARASI ROBOTİK TURNUVASI MERSİN’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

21 Ekim 2019 Pazartesi 1925 Gösterim

FRC Mersin OffSeason 2019 Liseler Arası Robotik Turnuvası, Mersin’de Servet Tazegül Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ana sponsorluğunda, Technokids Mersin ve JR Roboticsiş birliğinde gerçekleştirilen FRC Mersin OffSeason 2019 Liseler Arası Robotik Turnuvası heyecanlı ve renkli görüntülere sahne oldu.

 

Servet Tazegül Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin kapanış törenine TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Toroslar Belediye Başkanı Afşın Atsız Yılmaz, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan ve Meclis Başkanı Hamit İzol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Fikret Yüksel Vakfı Başkanı Suzan Buschard, MGC Başkanı Turgay Demirtaş, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz katılım gösterdi.

Kapanış töreninde konuşan MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, etkinliğin tüm dünya genelinde 30 yıldır düzenlendiğinin altını çizerek, ‘Fikret Yüksel Vakfı katkılarıyla birlikte Türkiye’de 3’üncü kez düzenlenen etkinliğin Mersin’de yapılmasından büyük mutluluk duyduk. Mersin’de ilk kez düzenlen yarışmaya ev sahipliği yapmak bizim için büyük bir gurur oldu. Bilim ve teknolojiye değer vererek yarışmaya katılım gösteren gençlerimizin heyecanına ortak olmak inanılmaz bir deneyimdi. FRC Mersin OffSeason Yarışları’nın ikincisine de ev sahipliği yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. Gelecek kuşakların bilim ve teknoloji hususunda bu kadar azimli çalışmaların içerisinde olmaları bizlere gurur verdi. Mersin’e gelerek FRC Mersin OffSeason 2019 Liseler Arası Robotik Turnuvası’na katılım sağlayan tüm takımlarımıza teşekkür ederiz’ dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ise yaptığı konuşmada, turnuvaya katılan gençler ile gurur duyduğunun altını çizerek, ‘Sizler bu şekilde devam ettiğiniz sürece ne ülkemizin ne de bizlerin sırtı yere gelir. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor başarılarınızın devamını bekliyorum’ dedi.

Kapanış töreni konuşmalarının ardından turnuvanın birincisi olan ve Özel Üsküdar Amerikan Lisesi - Tigers Robotics, Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi – Eagles,  Vizyon Koleji - Orion Robotics’ten oluşan ittifak ödüllerini Lütfi Elvan’ın elinden aldılar.

Bu arada turnuvaya Mersin’den katılan tek takım olan MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin oluşturduğu R3-D3 takımı ise Rookie All Star ödülünü alarak turnuvayı tamamladı.

Turnuvaya İstanbul, Kocaeli, Eskişehir, Antalya, Çorum, Hatay, Düzce, İzmir ve Mersin’den, 550 öğrenciden oluşan 42 takım katılarak mücadele ettiler.

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin