SABRİ TEKLİ VE VAHAP SEÇER, VODAFONE DİJİTALLEŞME TIRI’NI ZİYARET ETTİ

SABRİ TEKLİ VE VAHAP SEÇER, VODAFONE DİJİTALLEŞME TIRI’NI ZİYARET ETTİ

4 Ekim 2019 Cuma 1143 Gösterim

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İstanbul’daki teknoloji üssü İTÜ Vodafone Future Lab'da sunulan dijital teknoloji çözümlerini Türkiye’nin diğer şehirlerindeki işletmelerle de buluşturmak amacıyla yola çıkan "Vodafone Dijitalleşme Tırı"’nı ziyaret etti.

Toplam 12 şehri kapsayan turuna 30 Eylül tarihi itibari ile Adana’da başlayan "Vodafone Dijitalleşme Tırı" 03-04 Ekim 2019 tarihlerinde Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayicilerle buluştu.

Mersin’den sonra Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Kayseri, Antalya, İzmir, Ankara, Bursa, Kocaeli ve İstanbul illerini gezecek Vodafone Dijitalleşme Tırını ziyaret eden işletmeler, Dijital Skor adlı formu doldurarak dijitalleşmede hangi noktada olduklarını görebilecek ve ihtiyaçlarına göre kendileri için sunulan en doğru çözüme ulaşabilecek.

Ayrıca Vodafone, Dijitalleşme Tırı ile gittiği illerde elektronik atık da toplayacak. Toplanan e-atıkların geri dönüşümünden elde edilecek gelirle, Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat işbirliğiyle yürütülen “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında Anadolu’da bir kodlama sınıfı oluşturulacak.

Vodafone Dijitalleşme Tırı ziyareti sonrası Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Vodafone Müşteri Operasyonları Sorumlusu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Ergün, Kurumsal Satış Direktörü Emre Ergün, 18-20 Ekim tarihlerinde Mersin’de düzenlenecek First Robotic Competition yarışmasında Mersin’i temsil edecek Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan R3D3 robot takımı ile bir araya geldi.

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin