SABRİ TEKLİ, R3D3MERSIN ROBOT TAKIMI İLE BİR ARAYA GELDİ

SABRİ TEKLİ, R3D3MERSIN ROBOT TAKIMI İLE BİR ARAYA GELDİ

3 Ekim 2019 Perşembe 1170 Gösterim

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, 18-20 Ekim 2019 tarihinde Mersin Servet Tazegül Spor Salonunda gerçekleştirilecek FIRST ROBOTIC COMPETITION Robotik kodlama ve inşa etme yarışması öncesi Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi R3D3MERSIN robot takımı ve mentörleri ile biraraya geldi.

MTOSB İdari Hizmet Binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Tekli "Öğrencilerimizin gözlerindeki ışıktan aldığımız ilhamla, onları global dünyadaki yeniliklere hazırlamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bilim ve Teknolojinin büyük bir ivme kazandığı günümüzde, global düzeydeki yenilikleri takip ederek bu gelişmelere yönelik bir eğitim sistemi  üzerine gençlerimizi yönlendirmenin bilincinde bir kent olarak Uluslararası düzeyde bilinen FIRST ROBOTIC COMPETITION yarışmasının Mersin'de düzenlenecek olması sebebiyle mutluyum. 

Mersin'de ilk defa 18-20 Ekim tarihleri arasında Servet Tazegül Kapalı spor salonunda düzenlenecek yarışmada, ulusal düzeyde 42 takım ve 550 öğrencibu yarışmaya katılacak. Gençlerimizin potansiyellerini sergileyecekleri ve onların gelişim sürecine katkı sağlayacağına inandığım bu yarışmada, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Aandolu Lisesi öğrencilerimizden oluşan R3D3MERSIN takımına başarılar diliyor,  rekabet ve aynı zamanda işbirliğinin üst düzeyde olduğu heyecan verici bir yarışma temennisiyle, tüm yarışmaya katılan takımlara başarılar diliyorum."

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin