ÖZEL ŞİŞECAM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÖZEL ŞİŞECAM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

19 Haziran 2019 Çarşamba 4721 Gösterim

MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencilerinin altıncı mezuniyet töreni düzenlendi. Okul Bahçesinde düzenlenen ve 117 öğrencinin mezun olduğu mezuniyet törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orhan Kahveci, Yönetim Kurulu Üyesi Güral Savaştürk, Halit Altun, Bölge Müdürü Halil Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcılarımız Pınar Özal Kanık, Hasan Çay’ın yanı sıra, çok sayıda sanayicimiz, Okul Aile birliği üyeleri, okul Öğretmenleri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Akşam yemekli gerçekleştirilen mezun töreni öncesi konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli “Okulumuz kendisine yakışan şekilde ülkemize ve milletimize faydalı hayırlı evlatlar yetiştirmeye devam ediyor. Biliyorum ki okulumuzda aldıkları eğitim ile kısa zamanda iş sahibi olacaklar. Zaten halihazırda okulları devam ederken sanayicilerimiz tarafından öğrencilerimize iş teklifleri gelmekte. İnanıyorum ki bu gençlerimiz ülkemize bir çok hizmette bulunacaklar. Öğrencilerimiz okulumuzda mezun oluyorlar fakat bölgemizden ayrılmayacaklar. Firmalarımızda en kısa zamanda işe başlayacaklarına inanıyorum. ” dedi.

Kurulduğu günden bu yana Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yönelik MTOSB Sanayicilerinin de ciddi desteğine değinen Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli “Ara eleman yetiştirmek amacıyla kurduğumuz bu okul, bugün aranan sanayicilerimizin desteği ve öğretmenlerimizin çabaları ile eleman yetiştiren bir kurum kimliği kazandı. İşletmelerimiz çalışacağı öğrenciyi kendileri seçiyor ve bu öğrenciler fabrikalarımızda yetişerek kullanacakları cihazlarla ilgili deneyim kazanıyorlar.  Eğitimde gösterdiğimiz bu başarıda emeği geçen her bir sanayicimize, kıymetli Okul idarecilerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Kendi imkanlarımız ile yarattığımız bu okul onların çabaları ile yükselmeye devam edeceğine inanıyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Yapılan konuşmalar sonrası mezun olan öğrencilerin diplomalarının takdim edilmesinin ardından, kep atma töreni gerçekleştirildi. Akşam yemeği sonrası verilen konserin ardından mezuniyet kutlamalarına devam eden öğrenciler, coşkulu bir şekilde kutlamalarını gerçekleştirdi.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin