MERSİN ÇEVRE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

MERSİN ÇEVRE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

11 Haziran 2019 Salı 2164 Gösterim

Mersin Valiliği himayesinde  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce ‘Mersin Çevre Ödülleri’ isimi ile düzenlenen yarışmada dereceye giren isimler belli oldu. KOBİ ve Büyük Ölçekli İşletmeler olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen yarışmaya katılanlar Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Mersin Vali Yardımcısı Mustafa Atsız, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, Mersin Sanayi ve Teknoloji Müdür V. Amil Gezerel, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Hüseyin Özgür Yalçın  ve MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz'ın katılım sağladığı yarışmada; Dereceye giren işletmeler aynı zamanda Mersin Çevre Ödülleri Yarışması Logosunu 2 yıl boyunca kullanma hakkı kazandı. 

Etkinlik kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen “Sıfır Atık” temalı liseler arası Afiş Yarışması ve ilkokullar arası resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere de hediyeleri verildi. Törende jüri üyeleri arasında yer alan MTSO Kalite Akreditasyon Müdürü Elif Gökçay Bilici’ye de bir teşekkür belgesi takdim edildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli'ye, Mersin Valisi Mustafa Atsız tarafından, Mersin Çevre Ödülleri yarışmasına desteklerinden dolayı plaket takdim edildi. 

Kentte çevre konusunda farkındalığı ve bilinci artırmak, çevrenin ve doğal kaynakların korunmasına yönelik iyi uygulama örneklerinin yaygınlaşmasını sağlamak, başarılı uygulamaları ödüllendirmek, iş dünyasına örnek oluşturmak ve çevresel açıdan sürekli gelişimi teşvik etmek amacıyla düzenlenen “Mersin Çevre Ödülleri” yarışmasında,

 

Büyük Ölçekli Sanayi İşletmeleri kategorisinde dereceye giren isimler şöyle: 

1 ncilik Ödülü : Trakya Cam Sanayi A.Ş. 

2 ncilik Ödülü :  Yıldız Entegre A.Ş.

3 ncülük Ödülü : Çukurova İnşaat Makinanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. 


Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler kategorisinde ise dereceye giren isimler şöyle: 

1 ncilik Ödülü : ABS Alçı ve Blok Sanayi A.Ş.

2 ncilik Ödülü : Yeşilovacık Liman İşletmeleri A.Ş.

3 ncülük Ödülü :  CMC Consumer Medikal Care Pamuk Amb. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ayrıca Mersin Çevre Ödülleri'ne katılımları sebebiyle, bölgemizde faaliyet gösteren Hayat Kimya, Fritolay, Berdan Civata ve Ak Metal firmalarına katılımları sebebiyle teşekkür edilerek katılım belgeleri takdim edildi. 

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin