MTOSB 14. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MTOSB 14. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

30 Mayıs 2019 Perşembe 1913 Gösterim

MTOSB 2019 Yılı 14. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

MTOSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 14. Olağan Genel Kurul toplantısına Vali Ali İhsan Su’nun yanı sıra, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan ve çok sayıda MTOSB sanayicisi katılım sağladı.

 

Divan üyelerine yetki verilmesi ile başlayan genel kurul Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Halil Yılmaz’ın 2017 Haziran- 2019 Mayıs dönemine ait faaliyet raporunun yer aldığı sunumu ile devam etti.

 

Gerçekleştirilen sunumun ardından Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Mersin Valisi Ali İhsan Su konuşma gerçekleştirdi. 

 

Katılımcıların çoğunluğunun Müteşebbis Heyet'in devamı yönünde karara varmasının ardından Müteşebbis Heyet'e katılacak 8 Asil ve 8 Yedek üyenin seçimine geçildi. Seçimde beyaz ve sarı olmak üzere, 2 farklı liste oylandı. 155 oyun kullanıldığı seçimin sonucunda Beyaz Liste 99 oy ve Sarı Liste 54 oy aldı, 2 oy ise geçersiz oy olarak sayıldı. Oylamanın neticesinde Beyaz Listede bulunan adaylar MTOSB Müteşebbis Heyeti asil ve yedek üyeleri olarak belirlendi.

Seçimler sonrasında kısa bir konuşma yapan Yönetim Kurulu BaşkanıSabri Tekli, 'Seçimlerin Mersin'e ve MTOSB'ye hayırlı olmasını diliyorum. Tüm sanayicilerimiz ile el ele vererek çok daha iyi işler başarmak için mücadele edeceğiz' dedi. 

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin