ÖZEL ŞİŞECAM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ  KARİYER GÜNLERİ TRAKYACAM YETKİLİLERİNİN KATILIMLARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÖZEL ŞİŞECAM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ KARİYER GÜNLERİ TRAKYACAM YETKİLİLERİNİN KATILIMLARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

25 Nisan 2019 Perşembe 1993 Gösterim

Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kariyer Günleri, Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük cam üreticisi şirketlerinden biri olan Trakya Cam firmasının yetkililerinin katılımı ile MTOSB konferans salonunda gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli'nin de katılımları ile gerçekleştirilen toplantıya, Trakya Cam Fabrika Müdürü Güral Savaştürk, Teknik Müdür Erhan Sarıca, Kalite Müdürü Remzi Dere, İnsan Kaynakları Müdürü Fuat Esin Kuru, Üretim Müdürü Ayhan Aydemir, Tedarik Zinciri Müdürü Aziz Önder Karakaya, İşlenmilş Camlar Üretim Müdürü Ersin Gökçen, İnsan Kaynakları Şefi Müge Bingüllü katılım sağladı.

             Trakya Cam şirketinin Cam üretim Alanının tanıtımı çerçevesinde gerçekleştirilen toplantıya ÖZel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıflarından 360 öğrenci katılım sağladı.  Trakya Cam Fabrikası Üretim Müdürü Ayhan Aydemir'in Şişecam Grubu şirketler hakkında yaptığı bilgilendirmenin ardından cam üretim süreci, cam kültürü ve  üretim hammaddelerinin nasıl cama dönüştürüldüğü konularında öğrencilere sunum gerçekleştirdi.

ğrencileri ile 9. sınıf öğrencilerine,  firmaları hakkında bilgi aktarmasının yanı sıra firma hedefleri, firma başarıları ve geçmişi hakkında bilgi veren konuşmacılar; öğrencilerin gıda üretimi öncesi ve sonrası yapılan faaliyetlerin ne olduğu ile çalışanlarından neler bekledikleri, teknik eleman istihdamı konusundaki hassasiyetleri konularınada  cevap verdiler. Gerçekleştirilen sunumun ardından öğrencilere yönelik alan seçimi konusunda hangi bölümlerde staj ve iş imkanı bulabilecekleri ve Öğrencilerin ilerdeki meslekleri hakkında karşılacakları konular ile ilgili  konular hakkında bilgilendirme yapan Üretim Müdürü Ayhan Aydemir, verilen bilgilerin ardından öğrencilerin sorularını yanıtladılar. 

Toplantının sonunda konuşan Trakya Cam Fabrika Müdürü Güral Savaştürk, öğrencilerimizin kendilerine koyacakları hedeflerin önemine dikkat çekerek bu hedeflere ulaşmak için gösterecekleri tüm çabanın sonuçsuz kalmayacağını ifade etti.  Trakya Cam Fabrika Müdürü Güral Savaştürk okulumuz öğrencilerinin ilgi ve istekli olmalarından dolayı memnuniyetlerini ifade etti. Öğrenciler ve Trakya Cam fabrika yetkililerini biraraya getiren Kariyer günlerini desteklerinden ötürü Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli'ye teşekkürlerini ifade eden Trakya Cam A.Ş. Fabrika Müdürü Güral Savaştürk, öğrencilere ve okul öğretmenlerimize başarılar dilediler.

Toplantının ertesi gününde Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Trakya Cam A.Ş. fabrikasına 50 kişilik bir grup ile ziyaret ederek Cam üretimini ve fabrika işleyişini yakından incelediler. 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin