MERSİN ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MERSİN ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

25 Nisan 2019 Perşembe 1003 Gösterim

Mersin Üniversitesi Teknoloji Tranfer Ofisi yetkililerinin katılımı ile düzenlenen "Teknoloji Transfer Ofisi Tanıtımı ile Ulusal ve Uluslararası Hibe Programları" bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli'nin yanı sıra, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTOSB Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Haddat, MTSO Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Darıcı, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz,  Bölge Müdür Yardımcısı Pınar Özal Kanık, Mersin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Genel Koordinatörü Nadir Dizge, Prof Dr. Recep Özen, Modül Koordinatörleri Hüseyin Emre Kuruloğlu, ve çok sayıda sanayici katılım sağladı. 

Üniversitedeki bilimsel potansiyelin sanayiye aktarılarak ekonomik değere dönüşmesine katkıda bulunmak, bölgedeki firmaları Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına yönlendirerek akademisyen ile sanayici arasında karşılıklı güvene dayalı sürdürülebilir işbirliğini sağlamak üzerine faaliyetler gösteren Mersin Üniversitesi Teknoloji transfer ofisi yetkililileri tarafından sanayicilerimize yönelik bilgilendirmeler yapıldı. yeni  proje fikirlerinin ve ilgili komisyonlarca uygun bulunan girişimcilerin mentörler yardımıyla desteklenerek bölgede girişimcilik ve inovasyon kültürünün  yaygınlaşmasına katkı sağlamayı hedefleyen  Mersin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi yetkilileri sanayi alanındaki çalışmaları hakkında sunumunu gerçekleştirdiler. 

Gerçekleştirilen sunum öncesinde konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli "Üniversiteler ile Sanayi ayrılmaz bir bütündür. Sanayicilerimizin akademisyenlerle yapacağı her türlü işbirliğine büyük önem veriyoruz. Sanayicilerimizin üretim işlemlerinde akademisyenlerin bakış açısına ihtiyacı olduğu kadar, Akademisyenlerimizinde patent ve proje konularını ticarileştirme noktasında Sanayicilerimize ihtiyacı olduğu kanaatindeyim. Üniversite ve Sanayi işbirliğinde gerçekleştirilecek her türlü Katma değerli üretime ciddi önem veriyoruz. Bu kapsamda, bizleri bilgilendiren Mersin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi yetkililerine teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. 

Toplantı, Sanayicilerin sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi. 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin