MTOSB 3. BÖLGE TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MTOSB 3. BÖLGE TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

18 Mart 2019 Pazartesi 1893 Gösterim

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi 3. Bölge’nin ham yolların genişletilmesi kapsamında temel atma töreni gerçekleştirildi.


MTOSB 3. Bölge’de düzenlenen temel atma törenine, TBMM  Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’ın yanı sıra, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Mersin Ak Parti Milletvekili Hacı Özkan, Ak Parti Akdeniz İlçesi Belediye Başkan Adayı Mustafa Gültak, MTOSB Yönetim Kurulu Üyeleri Kürşat Haddat, Yılmaz Akyüz, Hasan Yıldırım, MTOSB Müteşebbis Heyet Üyesi Veysel Memiş, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz, il protokol üyeleri ve sanayiciler katılım sağladı.

Temel Atma töreninin açılış konuşmasını yapan MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli “98 hektar alan üzerinde oluşturulan yaklaşık 700 bin metrekare sanayi alanında, 33 parsel oluşturulmuş olup, 20 firmamıza tahsis gerçekleştirdik. 19 kişiye istihdam sağladığımız 1nci ve 2 nci Bölgelerimizin tam doluluk oranına ulaşması bizleri yeni sanayi alanlarına yöneltti. MTOSB 3 ncü bölgenin Mersin ve ülkemiz ekonomisi için katma değer yaratacak bir alan olacağına inancım tamdır.  Ülkenin en zor ekonomik şartlarında dahi üretmekten, istihdam yaratmaktan vazgeçmeyen sanayicimiz için, 2019 yılı sonunda altyapı çalışmalarına bitirmeyi planladığımız MTOSB 3 ncü bölge ile birlikte 4 ncü ve 5 nci bölgelerimizde çalışmalarını yürütmekteyiz. Tüm bu süreçte Sayın Bakanımız Lütfi Elvan ve Sayın Valimiz Ali İhsan Su’nun gösterdikleri yakın ilgi ve destekler sebebiyle onlara şükranlarımı sunuyorum. 3. Bölgenin altyapısının tamamlanıp, 6 bin kişilik yeni istihdam alanının açılması tüm sanayicilerimizi ve Mersin’lileri heyecanlandırıyor. Yeni Bölgemizin en kısa zamanda faaliyete geçmesi için tüm inancımız ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Mersin Valisi ve MTOSB Müteşebbis Heyet Başkanı Ali İhsan Su’da, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli’nin konuşmasının ardından, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi 3. Bölgesinin altyapı çalışmaları kapsamında ilk adımının atılmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirterek "98 hektarlık bu arazi, artık Türk Sanayisine hizmet verecek.  İmar ve Parselasyon işlemleri tamamlandı, tahsis gerçekleştirilen firmalar da fabrikalarına yönelik altyapı çalışmalarına başladı” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan “Mersin'in en öncelikli sorunlarından birinin iş konusu olduğunun altını çizerek, özellikle gençlerin iş sahibi olması için yoğun çaba gösterdiklerini anlattı.

Sayın Elvan, her bir gence iş ve aş ortamı oluşturacak bir yatırımın temelini attıklarını, 2019 yılı Ekim ayına kadar tüm altyapı çalışmalarını tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Yıl sonuna kadar yeni etapta bazı fabrikaların işler hale gelmesini istediklerini ifade eden Elvan, şöyle devam etti:

"Önümüzdeki yıl tüm bu arazinin fabrikalarla dolduğunu göreceksiniz. Bu yeni etapta 6 bin kişi iş sahibi olacak. Bununla da yetinmiyoruz, 4. ve 5. etapların da hazırlıkları devam ediyor. İnşallah seneye dördü, bir sonraki sene de beşinci bölümü açmak istiyoruz. Hedefimiz 2023 yılında Mersin ilimizde bir tane işsiz kardeşimizin  kalmaması." diyerek konuşmasını noktaladı.

Konuşmaların ardından İş Makinesinin koltuğuna oturan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, yaptığı kazı ile Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi 3. Bölge’nin altyapı çalışmalarını fiili olarak başlatmış oldu.

 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin