MERSİN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ İSTİHDAM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MERSİN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ İSTİHDAM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

7 Mart 2019 Perşembe 1564 Gösterim
2019 yılı İstihdam Seferberliği kapsamında, işverenlere sağlanan destekler ve istihdam teşviklerine ilişkin ‘Mersin İstihdam Seferberliği İstişare Toplantısı  Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun başkanlığında, kamu kurumu niteliği taşıyan mesleki örgütlerin başkanlarıyla gerçekleştirildi.
 
Sahil Valilik Makamında gerçekleşen toplantıya; Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTSOB) Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO)Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu, Mersin Ticaret Borsası (MTB) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) temsilcisi,  Mersin Serbest Bölge Müdür Yardımcısı Kutluhan Büyükyılmaz, Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) İl Müdürü Mustafa Kutlu ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü yetkilisi katıldı.
 
Vali Su: “Burası Mersin, Mersin’de İş Var ”
 
Toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ali İhsan Su, toplantıda yapılan çalışmaların değerlendirildiğini ve önümüzdeki dönemde yapılması planlanan çalışmalar konusunda da kararlar alındığını kaydederek; “Bu çerçevede ilimizde 40 bin istihdam hedefinin daha da yukarısına çıkmak için hep birlikte gayret edeceğiz. Maliye Bakanlığımız ve diğer bakanlıklarımızın bu manada ciddi teşvikleri var. Ayrıca mesleki eğitim, geliştirme, işbirliği ve işbaşı eğitimi kursları projelerimiz var. Bunların her birini bu kapsamda sürdürmeye devam edeceğiz. Ben inanıyorum ki bu süreçte hep birlikte el ele verdiğimiz sürece bu hedeflerimize kısa zamanda ulaşacağız. Hatta bu 40 bin istihdam hedefimizin de üzerine çıkacağımızı değerlendiriyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Konuşmasının sonunda Milli İstihdam Seferberliğine destek veren tüm paydaş kurumlara ve odalara teşekkür eden Vali Su, diğer paydaş kurumlarla da bu toplantıların süreceğini belirterek, ‘Burası Mersin, Mersin’de İş Var’ sloganıyla çalışmak isteyen herkese istihdam imkanı sağlamak için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.
 

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin