OSBÜK VE TİM ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

OSBÜK VE TİM ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

27 Kasım 2018 Salı 1140 Gösterim

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) arasında, OSB’lerin ülke ekonomisine katkısını ve ihracatını artırmak amacıyla bir işbirliği protokolü imzalandı. İmza törenine, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Teklinin yanı sıra; Osbük Başkanı Memiş Kütükçü,  Yönetim Kurulu Üyeleri Bekir Sütcü ve Ali Bahar, Adem Ceylan, Ömer Ünsal,  Mustafa Yağlı ile Denetim Kurulu Üyeleri Nihat Tunalı ve Ulvi Sakarya, İstanbul Beylikdüzü OSB Başkanı Adnan Keleşoğlu, OSBÜK Genel Sekreter V. Serkan Ata katılım sağladı.

OSBÜK ve TİM arasında imzalanan işbirliği protokolüne göre, taraflar ihracatı geliştirme, yatırımı güçlendirme alanında işletmelerinin desteklenmesi için işbirliği geliştirecek. TİM ve OSBÜK’ün projeleri ve muhtemel işbirliği alanlarında bilgi alışverişi yapılacak. TİM ve OSBÜK ortaklığında yurtiçi ve yurtdışında muhtelif etkinliklerin düzenlenmesi amacıyla işbirlikleri geliştirilecek. Sanayi bölgeleri ve ürün yerelleştirme alanındaki projelerin uygulanması durumunda karşılıklı metodolojik destek sağlanarak, ekonomik hedefler doğrultusunda çalışmalar yapılacak.

İmza töreni sonrasında OSBÜK Yönetim Kurulu Üyeleri, Kasım ayı OSBÜK Yönetim Kurulu toplantısının gerçekleştirileceği İstanbul Beylikdüzü OSB’yi ziyaret ederek burada bir istişare toplantısı yaptı. Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli'nin de yer aldığı OSBÜK Yönetimi ayrıca Beylikdüzü OSB’deki bir fabrikada da incelemelerde bulundu.

OSBÜK Yönetim Kurulu Üyelerinin ziyaretinde, Beylikdüzü OSB Başkanı Adnan Keleşoğlu, bölgenin faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgi vererek, sorunlarını dile getirdi. Bölge ekonomisi, OSB’nin sorunları ve beklentileri ile ilgili istişarelerin yapıldığı toplantının ardından heyet, bölgede üretim yapan Altek Döküm fabrikasını gezerek, incelemelerde bulundu.

Vizyon ve Misyonu Üreten ve Eğiten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi

İletişime Geçin